Договірний матч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Договірни́й матч (договірний поєдинок, розм. договірняк, «зданий матч») — вид спортивного змагання, де вбачається здача сильнішим учасником змагань перемоги (або, в окремих випадках, нічиї), слабшому.

У тенісі[ред. | ред. код]

При відкритті справи щодо договірнго матчу, тенісист зобов'язаний дати свідчення представникам антикорупційного комітету АТП. Він зобов'язаний відповідати на всі питання представників антикорупційного комітету. Це умова організаторів світової серії турнірів. Спортсмен повинен надати роздруківку банківських операцій і телефонних розмов. Покарання за здання матчу — довічна дискваліфікація.

« Антикорупційний комітет з'явився зовсім недавно. Коли я виступав, такого органу в тенісі не було. Чому? Бо не було такого явища, як договірні поєдинки. У тоталізатор грали, так. Я міг іти вулицею, а якийсь незнайомець підходив і просив, щоб в я переміг, бо він на мене поставив. Але навмисний програш? До такого ніхто б не додумався. Під корупцією розуміли лише неправильні дії суддів. Поляков Дмитро, цитоване джерело »
Випадки
« Ось у 1995 році вибухнув резонансний корупційний скандал. Американський тенісист Джеф Таранго покинув корт Вімблдону і назвав арбітра зустрічі з німцем Александром Мронцом корумпованим. Урешті тенісиста покарали на 63 тисячі доларів. Тоді світ довідався про можливу корупцію в тенісі. Керманичі світового тенісу перейняли досвід футболу та «Формули-1», де вивчають справи, пов'язані з нечесними діями. Мабуть, і теніс став нечесним., подане джерело »

Ювентус, Буффонище і інші італійці[ред. | ред. код]

Чотири італійських клубу в 2006 році розіграли незвичайний «трофей». Хто більше всіх зіграє договірних матчів. З неабиякою часткою гумору, це можна назвати сьогодні саме так. Мілан і Ювентус, Лаціо і Фіорентина, підкуповували арбітрів матчів, щоб отримати потрібні результати в іграх.[1]

У «Формулі — 1»[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Скандальні історії через договірних ігор: Ювентус, Буффонище та інші. 

Джерела[ред. | ред. код]

  • У тенісі  — корупційний скандал // Зубарук Олег, «Експрес», № 17 (5604), 17.02.2011 — 24.02.2011