Договір про космос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Договір про космос (повне офіційне найменування: Договір про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла) - міжурядовий документ.

   Країни, які підписали та ратифікували договір
   Країни, які тільки підписали договір

Є основою міжнародного космічного права. Договір підписали Сполучені Штати Америки, Велика Британія і Радянський Союз 27 січня 1967 року, набув чинності 10 жовтня 1967 року. Станом на жовтень 2011 року 100 країн є державами-учасницями Договору, а ще 26 підписали договір, але не завершили ратифікацію.

Договір про космос визначає основні правові рамки міжнародного космічного права. Серед принципів, заборона для держав-учасниць розміщення ядерної зброї або будь-якої іншої зброї масового знищення на орбіті Землі, установки її на Місяці або будь-якому іншому небесному тілі, або на станції в космічному просторі. Цей договір обмежує використання Місяця та інших небесних тіл тільки в мирних цілях і прямо забороняє їх використання для випробування будь-якого роду зброї, проведення військових маневрів або створення військових баз, споруд і укріплень. Тим не менш, Договір не забороняє розміщення звичайних озброєнь на орбіті.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]