Доктор Восьминіг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Доктор Восьминіг
Історія
Видавець Marvel Comics
Дебют The Amazing Spider-Man № 3 (липень 1963)
Автор(и) Стен Лі, Стів Дітко
Характеристики
Альтер его Отто Гюнтер Октавіус
Позиція Злочинець
Вид Людина
Зріст 175 см
Вага 111 кг
Колір очей Карий
Колір волосся Темний
Союзники
Зловісна шістка
Вороги
Людина-павук

Доктор Восьминіг (англ. Doctor Octopus, справжнє ім'я — Отто Гюнтер Октавіус) — персонаж, суперлиходій, що з'являється в коміксах видавництва Marvel Comics. Вперше згаданий в The Amazing Spider-Man № 3 (липень 1963). Придуманий письменником Стеном Лі та художником Стівом Дитко. Він - високоінтелектуальний злий вчений, заклятий ворог Людини-павука і один з найрозумніших персонажів всесвіту Marvel. Одержимий метою довести свою геніальність і вбити Людину-Павука. На його спині розташовуються 4 потужних механічних щупальця. Стен Лі сказав, що Доктор Восьминіг - один з його улюблених лиходіїв.

Геній і лиходійство[ред. | ред. код]

Цей лиходій є визнаним генієм у галузі атомної фізики, інженерної справи. Він – блискучий винахідник, природжений лідер, чудовий стратег. Октопус міг би досягти блискучого становища й стати світилом світової науки, якби застосував свої здібності в цьому напрямку. Однак він вважав за краще стати злочинцем.

Диво-щупальці[ред. | ред. код]

Своє незвичайне прізвисько цей злий геній одержав після нещасного випадку, що стався з ним під час чергового експерименту. Випромінювання, до зони дії якого потрапив Октопус, сплавило його і його винахід – титанові електромеханічні щупальці – докупи (як фізично, так і подумки). Щупальці Доктора Восьминога можуть піднімати кілька тонн вантажу, якщо він сам при цьому хоча б однією рукою на щось спирається, а швидкість їхньої реакції й рухів набагато перевершує людську. Щупальця є грізною зброєю, а також допомагають своєму власникові швидко пересуватися по будь-якій місцевості й навіть підніматися вертикальними площинами.

Ремені безпеки, винайдені Доктором Восьминогом, дозволяють йому ходити по стінах, робити невеликі стрибки, можуть використовуватися як зброя, як щит, для захоплення об'єктів. Вони неодноразово виручали лиходія в складних ситуаціях. Тому супротивники завжди намагалися позбавити його цих практично незамінних «помічників». За свою «кар'єру» злочинця Доктор Восьминіг використовував три види ременів: оригінальний ремінь безпеки з титану, могутніший адамантієвий ремінь безпеки та звичайний ремінь безпеки (із щупальцями) зі сплаву титану та сталевого ніобію.

Стережися, Всесвіт!..[ред. | ред. код]

Нарешті, героям удалося позбавити Доктора Восьминога його ременя безпеки (це пристосування видалили хірургічним шляхом). Однак винахідник, як виявилося, може керувати ним подумки на великій відстані… Відтак мешканцям Всесвіту Марвел не вдасться розслабитися й зітхнути з полегшенням: Доктор Восьминіг явно скоро нагадає про себе.

Посилання[ред. | ред. код]