Doctor of Divinity

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Акватинта, що зображає Doctor of Divinity Оксфордського університету в одязі червоного з чорним кольорів, що відповідає званню. З History of Oxford Рудольфа Акермана, 1814

Doctor of Divinity (D.D., лат. Divinitatis Doctorдоктор богослов'я, або доктор теології) — вчений ступінь в галузі богослов'я.

У Великій Британії[ред. | ред. код]

У Великій Британії ступінь Doctor of Divinity традиційно є найпрестижнішою з докторських ступенів. Далі за важливістю слідують ступеня доктора юриспруденції (Legum Doctor) (або доктор цивільного права — Doctor of Civil Law), доктора медицини (Medicinæ Doctor), доктора гуманітарних наук (Litterarum doctor), доктора природничих наук (Scientiæ Doctor), і доктора музики. Своїм високим статусом ступінь Divinitatis Doctor зобов'язана традиційного зв'язку британських університетів з християнською церквою. У міру секуляризації університетів у XX столітті, ступінь Divinitatis Doctor стала втрачати своє колишнє значення, хоча офіційно все ще є вищим докторським ступенем в англійських університетах в Оксфорді, Кембриджі, Дареме, а також у шотландських університетах святого Андрія, Глазго, Абердіна.

Ступінь Doctor of Divinity не треба плутати зі ступенем Doctor of Theology в англомовних країнах чи ступенем доктор богослов'я в Україні та Росії; всі ці три ступені різні за кваліфікацією.

Посилання[ред. | ред. код]