Доктор природничих наук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Доктор природничих наук (лат. Doctor rerum naturalium) (Dr. rer. nat.) — академічний науковий ступінь, що присуджують в університетах у деяких європейських країнах, наприклад, у Німеччині та Австрії, випускникам аспірантури за спеціальністю математика, фізика, хімія, біологія, геологія і природничі науки, комп'ютерні науки та спорідненим областям. Ці докторські ступені є еквівалентом PhD. Німецькі університети часто перекладають «Dr. rer. nat.» як «Доктор наук».[1]

Завершення докторату в Німеччині дозволяє випускнику використовувати тільки титул «Dr. rer. nat.» перед своїм ім'ям. Випускники не мають права використовувати титул «PhD» перед своїм ім'ям або навпаки, згідно з німецьким законодавством.[2] Якщо отриманий в Німеччині диплом «Dr. rer. nat.» в іншій країні, наприклад, США, був переведений і підтверджений відповідними державними органами, як відповідний «PhD», тоді цю приставку також можна вживати перед ім'ям.

У Чехії та в Словаччині існує вчений ступінь, що позначається схожим чином, RNDr. Його, однак, не слід плутати з Dr. rer. nat., оскільки RNDr. присуджується людям, які завершили навчання на ступінь магістра.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. PhD programmes. University of Heidelberg - medicine department. Архів оригіналу за 20 серпня 2016. Процитовано 9 серпня 2016.
  2. German degrees and their meanings (PDF). www.medizinische-fakultaet-hd.uni-heidelberg.de. University of Heidelberg. Архів оригіналу (PDF) за 28 березня 2016. Процитовано 9 серпня 2016.