Документ-камера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Документ-камера

Документ-камера — особливий клас телевізорних камер, які призначені для передачі зображень документів (наприклад, оригіналів на папері) у вигляді телевізорного сигналу або в якій-небудь іншій електронній формі. За конструктивною будовою схожа на кодоскоп, але з телекамерою на місці верхнього об'єктива-перископа. Документ-камери дозволяютю одержувати і транслювати в режимі реального часу чітке і різке зображення практично будь-якого об'єкта, в тому числі і трьохмірних. Зображення, одержане за допомогою документ-камери, може бути уведено в комп'ютер, показане на екрані телевізора, передано через Інтернет, спроектоване на екран за допомогою мультимедіапроектора. Типовим застосуванням документ-камери є:

  • класна кімната
  • аудиторія чи конферес-зала
  • відеоконференція чи телепрезентація
  • представлення документів у залах суду
  • різноманітні медичні застосування (телемедицина, теле-патологія, рентгенівські плівки тощо)

Документ-камери замінили епіпроектори, які колись використовувалися для цієї мети. За допомогою збільшення зображення документ-камери можуть працювати з дуже дрібним шрифтом в книгах або з друкованими сторінками на традиційних прозорих плівках. Також приміщення не доведеться затемнювати, щоб працювати з документ-камерою. Більшість цих пристроїв можуть також відправляти відеосигнал до комп'ютера через кабель USB. Іноді документ-камери з'єднуються з діалоговим мультимедійними дошками(подібно до Panaboard, Qomo, Smartboard, Activboard або інші марки) замість стандартного екрану.

Типи[ред.ред. код]

Портативні

Достатньо легкі (як правило до 5 кг), виготовлені з ударостійких матеріалів, що робить їх транспортування безпечнішим, оснащені ручкою для перенесення або спеціальною сумкою. Попри малий розмір мають високі технічні характеристики.

Стаціонарні

Масивні і важкі (до 15 кг), мають велику кількість рознімачів для передачі даних, відрізняються від портативних більш високою роздільною здатністю і розширеним набором функціональних можливостей.

Використання[ред.ред. код]

За допомогою документ-камери можна відображати рекламні матеріали, документи, слайди, рентгенівські знімки і просто зразки продукції або які-небудь предмети.

Документ-камери застосовуються в навчальному процесі, спрощують роботу з аудиторією. Оскільки передача даних відбувається в режимі реального часу, камери дозволяють здійснювати відеоконференції та ідеально підходять для віддаленого навчання.

Додаткове обладнання[ред.ред. код]

Адаптер для мікроскопа

Використовується для підключення камери до окуляра мікроскопа.

Антиблікова плівка

Прозора плівка з матовим покриттям, що признечене для ліквідації бліків при проектувані глянцевих поверхонь журналів, книг, фотографій і т. д.

Кейс

Звичайний дорожний кейсы, що використовується для перевозення камери і мікроскопа або дві документ-камери.

Підсвітка з лазерними вказівниками

Лазери окреслюють область поля зору камери, тобто дозволяють визначити, куда покласти предмет.

Світний планшет

Призначений для рентгенівських знімків, прозорих плівок і т. д. Підключається безпосередньо до камери (для камер із вмонтованим планшетом додатковий планшет не потрібно).