Долина Загиблих

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Долина Загиблих, вид з еспланади

Долина Загиблих (ісп. Valle de los Caídos) — монументальний комплекс в Іспанії, недалеко від монастиря Ескоріал, за 58 км від Мадриду в горах Гвадаррами. Займає територію в 1365 гектарів. Створений іспанським генералом Франциском Франко аби поховати полеглих під час громадянської війни в Іспанії. Робота почалася в 1940 році і тривала вісімнадцять років.Пам'ятник був офіційно відкрито 1 квітня 1959. Згідно офіційної бухгалтерської книги, вартість будівництва склала 1159 млн песет, фінансування відбувалося за рахунок тиражів Національної лотереї і пожертвувань.

Характеристика[ред.ред. код]

Долина знаходиться у комплексі бенедиктинського абатства. Тут знаходяться могили Франка та Прімо де Рівери.Дослідження зафіксувало, що принаймні 500 тіл були прийняті без згоди їх сімей. При соборі підноситься найвищий християнський хрест у всьому світі - 108 метрів.Видно його більш ніж на на 40 миль. Дорога веде до підніжжя пам'ятника Святого Хреста в Долині Полеглих ,що має велику площу . На півдорозі існує скупчення чотирьох циліндричних монолітів з граніту , 11,50 м у висоту і 1,50 м в діаметрі кожен , які називають " Juanelos " . Вони були вирізані під час правління Філіпа II , під керівництвом італійського інженера Джуанело Турріано. Висота хреста становить 150 м . На висоті 25 м, на першому цокольному поверсі є скульптури чотирьох євангелістів і їх символи - Іоанна і Орла , Луки і теля , Марка і лева та Матвія і янгола . У другому цоколі 42 футів висотою зображено чотири головні чесноти : розсудливість , справедливість , сила духу і стриманість. У дворі знаходиться вхід в склеп ( або базиліка .200000 кубічних метрів були розкопані для будівництва. Вхідні двері , побудований в бронзі скульптором Фернандо Крузом - Солісом . Біля воріт - сорок святих і увінчана в центрі з фігура Св. Якова , покровителя Іспанії.

Розташування та схема проїзду[ред.ред. код]

Географічні координати: 40 ° 38'29 "N 04 ° 09'26" W. Розташований в горах Гвадаррами, і майже на рівній відстані від Мадрида (​​58 км), Авіла (55 км) і Сеговія (50 км). Його висота коливається від 985 м біля входу в 1758 м на горі пріони.

Опис[ред.ред. код]

Всі елементи цього величезного меморіалу мають гігантські розміри, особливо базиліка, вирубана в скелі. За скелею, що несе на собі і в собі основні елементи комплексу, розташований монастир бенедиктинців (з невеликим готелем), ченцям якого було доручено обслуговування базиліки. Головний вівтар являє собою гранітний блок . Біля підніжжя вівтаря по вертикальній лінії з хрестом розташовуються могили каудильйо Франсиско Франко і організатора і керівника руху фалангістів - Хосе Антоніо Прімо де Рівера . Головний вівтар вінчає гігантський купол заввишки 42 м , що має в діаметрі 40,75 м і декорований мозаїкою з 6 мільйонів керамічних елементів . З боків від головного вівтаря розташовані входи у дві каплиці , в яких покояться залишки 33 872 жертв з обох сторін громадянської війни в Іспанії. Монументальний комплекс часто використовувався іспанськими шанувальниками пам'яті Ф. Франко , неофалангістами та членами правих організацій для урочистих церемоній , святкування ювілеїв і тому подібних заходів. Але з 2007 року будь-які політичні акції у Долині Полеглих заборонені іспанським соціалістичним урядом , і спроби акцій придушуються силами поліції і цивільної гвардії. З ініціативи соціалістів в іспанському суспільстві ведуться суперечки та дискусії з приводу доцільності збереження цього пам'ятника .

Географія[ред.ред. код]

Як і решта Гвадаррамських гір, складається з великих гранітних утворень, у рослинності переважають сосна, дуб, в'яз і деякі кущі,троянда, розмарин, чебрець. Гору оточують кілька пагорбів і кілька потоків: один з них (Boqueron Chico) подає воду до монастиря.

Примітки[ред.ред. код]