Долото

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Робота долотом. Майстер видовбує паз у брусі, тримаючи в правій руці киянку, в лівій — долото. На торці рукоятки видно металеве кільце, що захищає її від розколювання.
Долота різних форм.

Долото

  • 1) Столярний чи теслярський інструмент, призначений для видовбування отворів, гнізд, пазів і т. п. Звичайно має вигляд насадженого на рукоятку довгастого металевого бруса з заточеним робочим кінцем. Має рукоятку, здебільшого зроблену з деревини твердих пород дерева. З торцевого боку на рукоятку обов'язково насаджується металеве кільце, для запобігання розколювання рукоятки від ударів молотка чи киянки. При роботі долото звичайно тримають однією рукою, прикладаючи ріжучим кінцем до оброблюваної деталі й другою рукою завдаючи удари молотком чи киянкою по протилежному кінцю.

Долото відрізняється від стамески способом застосування: при роботі долотом здійснюються удари по рукоятці, а по стамесці ударів здебільшого не здійснюють. Інша відмінність долота від стамески - товщий металевий стержень. Непрофесіонали часто використовують стамески замість долота.

Див. також[ред.ред. код]


Інструменти Це незавершена стаття про інструмент, прилад або пристрій.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.