Донбас (видавництво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державне підприємство ордена "Знак Пошани" всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво "Донбас"
Галузь Видавнича справа
Засновано 1922
Штаб-квартира Україна Донецька обл., місто Краматорськ, вул. Олекси Тихого, будинок 1-Б
Ключові особи Директор — Мігда Марія Петрівна
Продукція Книга

«Донба́с» — багатопрофільне видавництво. Засноване у 1922 році в місті Бахмут під назвою «Донбасс» як кооперативне видавництво.

Історія[ред. | ред. код]

У 1923 було перейменоване в «Рабочий Донбасса». У 1925 було філіалом харківського видавництва «Український робітник». У 1932 перейменовано на «Соціалістичний Донбас», і перенесено в Сталіно (зараз — Донецьк). У 1946 — знов перейменоване на «Сталінське обласне книжково-газетне видавництво». У 1959 — на «Донецьке книжкове видавництво». У 1964 році видавництву була повернута назва «Донбас». У 1972 році нагороджене орденом «Знак пошани»[1]. У 1993 році перейменоване на «Всеукраїнське державне багатопрофільне вид-во „Донбас“». У 2002 — на «Державне підприємство. Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво „Донбас“»[2]. У 2006 — на «Державне підприємство ордена „Знак Пошани“ всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво „Донбас“». Після початку війни перенесене у Краматорськ[3].

Книги[ред. | ред. код]

У видавництві друкувалися такі автори, як Володимир Сосюра, Борис Горбатов, Павло Безпощадний, Микола Рибалко, Іван Костиря. Загалом на 2012 рік видано більш ніж 7500 найменувань книг загальним тиражем понад 5 мільйонів[4]. Також видавництво видавало однойменний журнал[1]. Видавництво брало участь у випуску книг таких серій, як «Мир приключений», «Зарубежный детектив», «Школьная библиотека»[5].

Примітки[ред. | ред. код]