Донецька обласна державна телерадіокомпанія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ДоТБ (Донецька обласна державна ТРК)
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Краматорськ
Зона мовлення ефірне - понад 90% території Донецької області, кабельне
Мультиплекс (DVB-T2) MX-5
Власник(и) держава
Заснована 21 червня 1956
Інтернет http://www.dotb.dn.ua

Донецька обласна дежавна телерадіокомпанія («ДоТБ» (раніше «27 канал»), Донецька ОДТРК) — регіональний телевізійний канал, який почав своє мовлення на території Донецької області з 26 серпня 1956 р.

Історія[ред.ред. код]

Згідно з наказом міністра культури СРСР № 339 від 21 червня 1956 р. «Про організацію студії телебачення в м. Сталіно» на підставі постанови Ради Міністрів СРСР від 4 травня 1955 р. № 863 і розпорядження Ради Міністрів СРСР від 30 серпня 1954 р. № 9579-р у м. Сталіно організована студія телебачення.

В 1955 р. в Радянському Союзі працювало всього 11 телецентрів. Перші телецентри були побудовані в Москві, Ленінграді і Києві. Потім стали до ладу телецентри в Харкові, Мінську, Ризі, Томську, Таллінні, Свердловську, Омську, Владивостоці.

Будівництво телецентру в Донецьку, тоді ще Сталіно, було доручено Міністерству вугільної промисловості УРСР, Міністерству чорної металургії СРСР і Міністерству зв'язку СРСР.

В 1954 р. тресту «Сталинжилстрой» комбінату «Сталиншахтострой» для зведення телевізійного центру була виділена земельна ділянка площею 2,5 га у кварталі клубу ім. Леніна (ПК ім. Леніна). Будівництво планувалося завершити у 1955 р. Наступного, 1956 р., був намічений монтаж і настроювання апаратури. Пуск Сталінського телевізійного центру повинен був відбутися до Дня шахтаря 25-26 серпня 1956 р.

Згідно з наказом Міністерства вугільної промисловості УРСР від 29 вересня 1954 р. на будівництво телецентру комбінату «Сталиншахтострой» виділили 10 млн рублів.

Сучасний стан[ред.ред. код]

Після окупації росіянами Донецька, та захоплення ними Донецької обласної державної телерадіокомпанії, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, тимчасово, змінює адресу телеканалу. З 27 лютого Донецька ОДТРК мовить з раніше звільненого від проросійських окупантів Краматорська, з новим логотипом «ДОТБ» (Донецьке обласне телебачення).

Телебачення[ред.ред. код]

І ось вже майже піввіку колектив студії доносить до глядачів усе різноманіття життя області та країни. Це — інформаційні випуски, передачі соціально-економічної, екологічної, молодіжної, дитячої, спортивної тематики, розважальні, музичні, конкурсно-ігрові програми, художні, документальні і мультиплікаційні фільми.

Телесигнал з логотипом «27 канал» приймається на більшості території Донецької області та частково в районах, що межують з Донеччиною.

Програми «27-го» добре відомі майже двом мільйонам глядачів.

Телевізійні проекти реалізуються у двох студіях, одна з яких площею 300 квадратних метрів і є найбільшою в регіоні. Для оперативного висвітлення важливих подій використовуються дві пересувні телевізійні станції. Підготовка програм ведеться на станціях нелінійного монтажу.

В обговоренні актуальних проблем сьогодення в прямому ефірі активну участь беруть телеглядачі, користуючись багатоканальним телефонним зв'язком зі студією. Виробничий процес підготовки телепрограм відбувається у цифровому форматі.

Радіомовлення[ред.ред. код]

Донецьке обласне державне радіо розпочало своє власне мовлення одним з перших на сході України — 16 травня 1927 року. Потужний передавач РВ-26 доносив голос радіостанції «Сталіно-Донбас» далеко за межі України. І нині на адресу обласного радіо надходять листі від радіолюбителів з Фінляндії, країн Балтії, де також слухають передачі з Донецька на частоті середніх хвиль 1359 кГц та УКХв — 69,77 мГц.

Як і раніше, більшість слухачів обласного радіо зберігають вірність мережі дротового радіомовлення, що є досить розгалуженою і тримає високий, як сьогодні кажуть, рейтинг серед слухачів, створюючи конкуренцію західним стандартам FM. Нині завдяки мережі ретрансляційних передавачів програми радіо мають якісний прийом на всій території Донеччини, розповсюджуючись і на прилеглі райони Харківської, Луганської, Запорізької областей, про що свідчать листи, що надходять звідти до редакцій радіо.

Джерела[ред.ред. код]