Донецький клан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Доне́цький клан» — кримінальна фінансово-політична група, що посідає одне з ключових місць в українській політиці та економіці кінця XX - початку XXI ст.

Історія[ред.ред. код]

Класифікація[ред.ред. код]

Розподіляється на дві підгрупи:

  1. «Старі донецькі» — до яких відносять Юхима Звягільського, Володимира Рибака, Миколу Азарова, Віктора Януковича, Володимира Бойка та ін. — це переважно колишні так звані «червоні директори», вихованці радянської школи.
  2. «Нові донецькі» — група Ріната Ахметова та Бориса Колеснікова, що посіла панівне становище в Донбасі з середини 90-х років XX століття.

Вплив[ред.ред. код]

На поточний час донецький клан[1] чотири рази ставав керівним в Україні — в 1993—1994 (при в.о. прем'єра Звягільському), в 2003—2004, з літа 2006 до кінця 2007 (при прем'єрові Януковичу) та з березня 2010 (президент Янукович, прем’єр Азаров) до лютого 2014 року.

Цілі[ред.ред. код]

Політичними цілями групи є проголошення російської мови другою державною в Україні, федералізація України[джерело?], союзні відносини з Росією.

Відгуки в пресі[ред.ред. код]

  • квітень 2012 року: «Версія про міжкланову боротьбу донецьких і дніпропетровських у минулому. Після вбивства Аксельрода дніпропетровського клану немає. Це було символічне вбивство. Сьогодні донецький клан контролює практично все — від Харкова до Львова.»[2]
  • травень 2013 року: «Президент України з його так званим "донецьким кланом" є своєрідними "економічними націоналістами", яких цікавлять лише "влада і гроші" і вони не бажають віддавати частину суверенітету чи ЄС, чи Росії»[3]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Політика Це незавершена стаття про політику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.