Донецький метрополітен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Донецький метрополітен
Опис
Країна Україна Україна
Місто Донецьк
Дата відкриття невідомо
Маршрутна мережа
Кількість ліній 1 (план)
Ширина колії Російська колія
Схема маршрутів

Metro Donezk.svg

CMNS: Донецький метрополітен на Вікісховищі

Доне́цький метрополіте́н — запланований метрополітен, повільними темпами до 2010 року споруджувався у Донецьку, після велось лише незначне виділення коштів на відкачування води. Станом на 2012 рік об'єкт знаходився в занедбаному стані та частково затопленим. За деякими версіями, продовження будівництва на понівеченому застарілому обладнанні неможливе.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Питання будівництва метрополітену в Донецьку стоїть ще з 1976 року.

Розпочато будівництво в 1993 році, запуск першої лінії планувався на 2005 рік, але через систематичне недофінансування строки проекту змінюються. Передбачалось[джерело?], що першою гілкою метро буде «Пролетарсько-Київська», що буде складатися з 10 км залізничного полотна й комунікацій (4 км із яких на поверхні, 6 км — під землею), шести станцій, депо й інженерного корпусу — ділянка зв'яже центр міста з великим житловим масивом «Східний».

До Євро-2012 між Макіївкою та «Донбас-Ареною» планувалося також побудувати міні-метро — наземну естакаду від «Донбас-Арени» до парку «Піонерський» завдовжки 14 км[2].

19 квітня 2012 року Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») почала роботу[3] над проектом Донецького метрополітену, який будуватиметься відкритим способом[4]. Міністр інфраструктури України наголосив, що вибрано наземний спосіб будівництва метро через значну економію коштів, за приклад взято Дубайське надземне метро. Проект метрополітену планується реалізувати не пізніше 2013 року, а відкрити першу лінію — не пізніше грудня 2014 року.

4 лютого 2013 року губернатор Донецької області Андрій Шишацький висловився за повне закриття проекту у зв'язку із фінансовими труднощами[5].

Через Російсько-українську війну на сході України будівництво метрополітену у Донецьку зупинилося.

Лінії[ред. | ред. код]

Усього планується три окремі лінії й близько 50 станцій:

Дві останні лінії зв'яжуть Донецьк з Макіївкою.

Станції[ред. | ред. код]

Донецький метрополітен
Жовтнева
Вокзальна
Ветковськи пруди
Шахтарська
ДонУГИ
Білий либідь
Площа Леніна
Політехнічний інститут
Лівобережна
Мушкетовська
Червоне містечко
Чумаковська
Пролетарська
ТЧ-1 «Пролетарське»
Східна
Донська сторона

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]