Дорадча міжнародна рада реформ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дорадча міжнародна рада реформ

Дорадча міжнародна рада реформ — консультативний орган при Президентові України для напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо здійснення та впровадження в Україні реформ на основі міжнародного досвіду.

Мета[ред. | ред. код]

Рада залучатиме іноземних експертів до реформування українського законодавства, а також підвищуватиме рівень міжнародної підтримки України.

Історія[ред. | ред. код]

Створена 13 лютого 2015 Президентом України Петром Порошенком.

Головою ради був призначений Міхеїл Саакашвілі[1].

Положення та склад ради визначатиме її голова. Міжнародна дорадча рада реформ працюватиме у зв'язці з Національною радою реформ, а її голова стане членом Національної ради.

Сам Саакашвілі сказав, що він буде координувати питання постачання Україні західної зброї[2].

15 травня 2015 року Президент Порошенко своїм указом затвердив склад та положення про дорадчу міжнародну раду реформ. До складу ради крім Саакашвілі увійшли: екс-глава МЗС Швеції Карл Більдт, сенатор США Джон Маккейн, члени Європарламенту Елмар Брок, Яцек Саріуш-Вольський, екс-прем'єр Словаччини Мікулаш Дзурінда, екс-прем'єр Литви Андрюс Кубілюс і експерт інституту міжнародної економіки США Андерс Ослунд [3].

16 грудня 2015 року Указом [4] ліквідована Дорадча міжнародна рада реформ та створена Міжнародна дорадча рада.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Міхеїл Саакашвілі призначений Головою Дорадчої міжнародної ради реформ. Архів оригіналу за 15 лютого 2015. Процитовано 16 лютого 2015. 
  2. Саакашвили сообщил, чем в первую очередь будет заниматься в АП. Архів оригіналу за 14 лютого 2015. Процитовано 16 лютого 2015. 
  3. Порошенко затвердив у новій раді реформ знаменитих світових політиків. Архів оригіналу за 18 травня 2015. Процитовано 13 травня 2015. 
  4. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №706/2015. Архів оригіналу за 18 грудня 2015. Процитовано 16 грудня 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]