Дораякі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дораякі

Дораякі (яп. どら焼き, どらやき, 銅鑼焼き, ドラ焼き, дослівно "смажений гонг") — вид ваґаші (японські солодощі), два бісквіти кастелла, між якими знаходиться паста з бобів адзукі. Сучасний вид дораякі був винайдений в пекарні "Усагія" в кварталі Уено в 1914 році, до цього бісквіт був тільки один. У японській мові дора означає «гонг», і через схожість форми, йоміврно, це і є походження назви солодощів. Згідно з легендою, дораякі з'явились завдяки тому, що самурай Сайто Мусасібо Бенкей забув свій гонг в домі селянина. Селянин заховав гонг і смажив на ньому пиріжки, котрі виходили в формі гонгу.

Разламаний дораякі

Інші назви[ред.ред. код]

В Кансаї ці ваґаші називають мікаса (яп.三笠}. Це слово означає «три солом'яні капелюхи», але так само називають невисоку гору Вакакуса, яка знаходиться в Нара. Дороякі нагадує формою гору. В Нара готують великі дораякі діаметром до 30 см.


В популярній культурі[ред.ред. код]

Герой манга і аніме Дораемон любить дораякі, на що декілька разів зверталась увага. Ім'я Дораемона не пов'язане з дораякі, а походить від слова доранеко どら猫, безпритульний кіт, тим не менше компанія Буммейдо кожен берзень і вересень випускає Дораемон дораякі

Посилання[ред.ред. код]Їжа та напої Це незавершена стаття про їжу та напої.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Японії Це незавершена стаття про Японію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.