Дослідження Космічної Погоди у Бельгійській Королівській Обсерваторії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Космічна Погода (англ. Space Weather) - термін появився у широкому використанню в 90-х роках, оскільки , обіймає найбільш істинно важливі аспекти науки про сонячно-земні взаємозв'язки. Ця наука межує з фізикою Сонця, сонячної системи та геофізикою і займається вивченням впливу сонячної мінливості та сонячної активності через міжпланетне оточення на Землю, зокрема на магнітосферу, іоносферу, атмосферу Землі.

Бельгійська Королівська Обсерваторія (англ. Royal Observatory of Belgium) — основна, головна бельгійська обсерваторія,яка була побудована в XIX ст., розташована в комуні Уккел, Брюссельський столичний регіон, Бельгія.

Мета[ред. | ред. код]

Метою дослідницької діяльності є підвищення нашого розуміння Сонця і його вплив на сонячну систему. Конкретні теми, які націлені на дослідження надихають власну оперативну діяльність, також спадщиною в деяких дисциплінах , але не найменшою пристрастю для розуміння Сонця і його ефекти на більш фундаментальному рівні.

Історія[ред. | ред. код]

Дев'ятнадцяте століття[ред. | ред. код]

Адольф Кетле перший подав прохання уряду Сполученого Королівства Нідерландів створити астрономічну обсерваторі в Брюсселі в 1823 році. Вільгельма I задовольнило його прохання в 1826 році , і будівництво почалося в 1827 році в Сен-Жосс-тен-Ноде. Метеорологічні спостереження почалися рано, але поставка і монтаж астрономічного обладнання йшло повільно. Кетле був призначений астрономом в 1828 році. Під час бельгійської революції бої відбувалися в районі обсерваторії. Кетле зберіг свою позицію при новому уряді і почав наукові спостереження. До 1834 років будівлі та інструменти були остаточно завершені. Адольфа Кетле наступником став його син Ернест після його смерті в 1874 році. У 1876 році Жан-Шарль Узо де Ле став новим директором і відразу ж почав планувати переїзд в Уккле. Йому вдалося отримати краще фінансування, розширили наукові кадри і повністю оновити інструменти. Перша бельгійська астрономічна експедиція була відправлена в Сантьяго і Сан - Антоніо , щоб спостерігати транзит Венери в 1882. Він спробував відокремити метеорологічні і астрономічні відділи, але це було відхилено урядом. У 1883 році розпочалося будівництво нової обсерваторії в Уккле, але відставка Узо де Ле в 1883 році затримав крок , це було завершено тільки в 1890-1891 рр.

Двадцяте століття[ред. | ред. код]

Жорж Леконт був призначений директором в 1900 році, змінивши Франсуа Фолі і А. Ланкастер. Під його керівництвом, сейсмологічні виміру почалися в 1901 році і перші метеозонди були розпочаті в 1906 році. У 1913 році Метеорологічний департамент, нарешті, став незалежним , Королівський метеорологічний інститут . Після Першої світової війни Центральне бюро астрономічних телеграм знаходився в Уккле з 1920 по 1922 рік у той час як її очолив Леконт. Хвороба змусила Леконт піти у відставку в 1925 році , і його наступником став Пол Стробант .

Діяльність[ред. | ред. код]

Основними напрямками діяльності є:

Наземні зображувальні телескопи.( оптичний сонячний об'єкт моніторингу, візуалізації Сонця у видимому світлі.)

Радіоастрономічна станція Humain. (ціллю радіоастрономічної станції Humain є моніторинг сонячної активності в метриці і СВЧ-діапазону, що дає приблизно в реальному часі інформації про вулканічні події.)

Сонячний моніторинг активності на довгих часових масштабах. (інтернаціональний індекс сонячних плям, які поступають, є одним з найтриваліших часових рядів сонячної активності.)

Оперативні послуги космічної погоди. (ціль полягає в тому, щоб забезпечити високу якість і вчасне інформування про космічну погоду, як аналізувати звіти, застереження і передбачення.)

Обробка зображення сонячної енергії.(ціль полягає в тому, щоб автоматизувати виробництво метаданих, події-каталогів та продуктів даних більш високого ступеня, задля чого чималі обсяги даних можуть бути ефективно і своєчасно опрацьовані.)

Технологічна (апаратне забезпечення) підготовка для майбутніх інструментів.( ціль полягає в тому, щоб дослідити передові технології в підтримку подальшого покоління сонячних наукових приладів.)[1]

Директори обсерваторії[ред. | ред. код]

Адольф Кетле;1828-1874 рр.

Ернест Кетле; 1874-1876 рр.

Жан-Шарль Узо де Ле; 1876-1883 рр.

Франсуа Фолі;

А. Ланкастер ;

Жорж Леконт; 1900-1925 рр.

Пол Стробант (Paul Stroobant);

Ежен Жозеф Дельпорт;

Поль Буржуа (Paul Bourgeois);

Поль Мелькіор.

Див. також[ред. | ред. код]

Космічне агентство

Планетарій

Обсерваторія Сонненборг

Список астероїдів (10201-10300)

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Official website