Драа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Драа
Гирло Атлантичний океан
Басейн Атлантичний океан
Країни басейну Марокко
Довжина 1150
Висота гирла 0
Площа басейну 15100
Категорія у Вікісховищі Драа

Драа (араб. درعا‎) — річка на північному заході Африки, найдовша річка Марокко — 1150 км, площа басейну 15100 км ².

Короткий опис[ред.ред. код]

Раніше утворювалася в районі Високого Атласу при злитті річок Уед-Дадес та Асіф-Іміну, однак нині бере початок з водосховища Ель-Мансур-ед-Дехбі. Тече на південь до Тагуніта, а потім на захід, до Атлантичного океану, в який впадає північніше Тан-Тана.

Оскільки вода річки інтенсивно використовується для зрошення, то постійна течія річки обмежена гірськими районами протяжністю 200 км, до океану вода доходить лише в періоди танення снігів у горах.

У долині річки, територія якої відповідає провінції Загора регіону Сус-Масса-Драа, проживає понад 200 тис. осіб. У провінції розташовані 23 села і два міста: Загора та Агдз. Село Тамегрут відоме своїми завіями.

Давня історія долини річки відображена в численних наскельних зображеннях та кам'яних фігурках, найвідоміша з яких — Венера з Тан-Тана. Вік статуетки оцінюється в 500–300 тис. років, що робить її найдавнішою пам'яткою художньої творчості, відомою науці.

Петрогліфи долини річки Драа[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • P.-G. Bahn: The Cambridge illustrated history of prehistoric art. Cambridge University Press, Cambridge 1998
  • J. Clottes: World Rock Art. The Getty Publications, Los Angeles 2002
  • Werner Huß: Die Karthager. Beck Verlag, München 1990, S. 40, ISBN 3-406-39825-1.
  • Alfred Pletsch: Strukturwandlungen in der Oase Dra. Untersuchungen zur Wirtschafts- und Bevölkerungsentwicklung im Oasengebiet Südmarokkos. (Marburger Geographische Schriften, Heft 46) Geographisches Institut der Universität Marburg, Marburg 1971

Посилання[ред.ред. код]