Дрогері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дрогері (нім. Drogerie — «аптекарський магазин») — тип магазинів-дискаунтерів у форматі самообслуговування, розташованих біля дому або в торговому центрі, що спеціалізуються на реалізації непродовольчих товарів повсякденного вжитку: декоративної косметики та косметики догляду, товарів особистої гігієни, догляду за будинком). У Західній Європі в асортимент магазинів дрогері входять також безрецептурні препарати, парафармація та БАДи.

Родоначальниками формату дрогері є німецькі мережі DM, «Rossmann», «Schlecker», «Müller», що розпочали свою діяльність у форматі на початку 1970-х років. Нині мережі формату дрогері широко представлені в багатьох країнах світу, серед найбільших і найвідоміших, крім зазначених німецьких мереж, також мережа «Watsons».

Інтер'єр магазину мережі «EVA»

На 2018 рік до ТОП-5 українських мереж магазинів формату дрогері входили: «EVA», «Watsons», «Prostor», «Шик і Блиск», «Копійочка»[1].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Краса врятує світ: топ-5 drogerie-мереж України за кількістю магазинів і темпам відкриттів. Асоціація рітейлерів України. Процитовано 31 січня 2021.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Deutschland, deine Drogerien. Eine Dokumentation der ddf-Redaktion unter Mitarbeit von Dieter Graff. Hoffmanns, Neu-Isenburg 1976, ISBN 3-87347-023-3.
  • Schmerz laß nach. Drogerie-Werbung der DDR. Deutsches Hygiene-Museum, Dresden. Westermann-Kommunikation 1992, ISBN 3-928710-01-X.
  • Gustav Adolf Buchheister: Handbuch der Drogisten-Praxis. Ein Lehr- und Nachschlagebuch für Drogisten, Farbwaarenhändler etc. Berlin 1888, ISBN 978-3-662-36325-6.
  • Karl Schoene: 100 Jahre im Zeichen des Mörsers. Hoffmann, Darmstadt 1973.