Дроздові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дроздові
Чорний дрізд
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Підряд: Співочі птахи (Passeri)
Родина: Дроздові (Turdidae)
Rafinesque, 1815
Роди

Див. текст

Вікісховище: Turdidae

Дроздо́ві (Turdidae) — родина горобцеподібних птахів. До родини входить близько 180 видів невеликих та середніх за розміром птахів. Поширені майже по всій території Землі, крім Антарктиди.

Птахи невеликого розміру всередньому до 30 см в довжину, масою до 150 г. Всі види з родини дроздових мають схожі характеристики будови.

Поширення

[ред. | ред. код]

Дроздові поширені на всій території Землі, крім полярних широт та віддалених островів Океанії. Є окремі види, які освоїли лише одну невелику ділянку для постійного проживання, наприклад Непал, чи Мадагаскар. Ареал найбільшого у родині роду дрозди простягається у лісах Європи, Південної и Південно-Східної Азії, Північної Африки, Австралії та Навої Зеландії.

Дрібні і середньої величини птахи (довжина тіла 12-33 см). Самці, як правило, більші за самиць. Забарвлення різноманітне: від яскравого і контрастного до скромного, маскувального. Дзьоб прямий, зі злегка вигнутим наддзьобом і відкритими ніздрями. Хвіст прямий. Крила округлі, досить широкі. Тіло зазвичай дещо подовжене.

Посилання

[ред. | ред. код]