Дропзона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дропзона в Empuriabrava, Каталонія

У американізованому парашутному жаргоні, дропзона (англ. drop zone — радянський термін зона викидання) — це місце (аеродром чи інший придатний майданчик), де виконуються стрибки з парашутом. Як правило, місце проведення спортивних і розважальних стрибків з парашутом знаходиться у безпосередній близькості від аеродрому, з якого злітає повітряне судно з парашутистами, хоча в іноземних джерелах, у більш загальному сенсі, дропзоною називають і місце, намічене для висадки десанту і скидання вантажів з парашутами. Також дропзоною можуть називати звичайний парашутний клуб.

Структура[ред. | ред. код]

Дропзона — це організація, компонентами якої є:

 1. Власник.
 2. Пілоти.
 3. Інструктори.
 4. Укладчики.
 5. Ріггери.
 6. Спортивні тренери.
 7. Повітряні оператори.
 8. Інші.

Задачі[ред. | ред. код]

В задачі дропзони входить організація різних парашутних стрибків:

 1. Спортивні стрибки.
 2. Розважальні самостійні стрибки для новачків.
 3. Тандем-стрибки з інструктором.
 4. Навчальні стрибки.

Забезпечення[ред. | ред. код]

Як правило, на дропзонах є парашутна техніка, що надається в оренду як новачкам, так і спортсменам. Для спортсменів позначаються майданчики приземлення, як правило, позначені блейдами. Для спортсменів, що стрибають з дисципліни «точність приземлення», є спеціальний мат з млинцем посередині. На професійних змаганнях з точності приземлення дотик цілі реєструється електронним датчиком. Для спортсменів, що стрибають з дисципліни «свуп», часто створюється спеціальний ставок. Також майданчики приземлення діляться за швидкісними характеристиками куполів: низькошвидкісні приземляються окремо від високошвидкісних.

Враховуючи те, що травми у цьому виді спорту і розваг можуть бути досить серйозними, на дропзоні присутня медична служба.

Часто дропзона комбінується з планерними чи іншими авіаклубами з однією ЗПП на всіх.

Дропзони України[ред. | ред. код]

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Каталог дропзон світу на сайті dropzone.com