Друга персо-тюркська війна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Друга персо-тюркська війна почалась у 619 році з вторгнення під керівництвом Тун-джабгу тюрків й ефталітів у Сасанідську Персію. Війна закінчилася розгромом тюрків і ефталітів перським генералом Смбат Багратуні.

Контекст[ред. | ред. код]

Тюрки після поразки у 1-ій війні проти Персії 30 років тому знову прагнули змінити своє станвище, у той час як Персія була війні з Візантією. Вони вдерлися до Персії з великою кількістю людей, але зазнали поразки в першому бою під Тусом силами 2000 цаваран (перської елітної важкої кавалерії). Втративши цю битву тюрки та ефталіти запросили підкріплень. Себеос свідчить, що 300 тисяч були направлені у війська для їх посилення.

Зі свіжими військами спільники захопили найближчим часом Датоян перемігши його 300 захисників. Під час свого набігу турки дійшли до Ісфахана. Смбат швидко реорганізував військо на сході і нарешті, розгромив турків і ефталітів, як повідомляється вбивством їхнього командувача у рукопашній боротьбі.

Після смерті свого керманича тюрка та ефталіти розійшлися безладним чином. Саваран погналися за ними, розбивши й вбивши багатьох.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Kaveh Farroukh, Sassanian Elite Cavalry AD 224—642

Див. також[ред. | ред. код]