Друга персо-тюркська війна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Друга персо-тюркська війна
Персо-тюркські війни
Kushano-Hephthalites 600ad.jpg

Дата: 606/607-608 або 619
Місце: Центральна Азія
Результат: Перемога Сасанідів
Сторони
Derafsh Kaviani flag of the late Sassanid Empire.svg Держава Сасанідів Göktürk Empire example flag.png Західний тюркський каганат
Hephthalite tamgha.jpg Ефталіти
Командувачі
Смбат IV Багратуні
Втрати
важкі

Друга персо-тюркська війна почалась у 619 році (більш вірогідний 608 рік) з вторгнення під керівництвом Тун-джабгу тюрків й ефталітів у Сасанідську Персію. Війна закінчилася розгромом тюрків і ефталітів перським генералом Смбатом Багратуні.

Контекст[ред. | ред. код]

Тюрки після поразки у 1-ій війні проти Персії 30 років тому знову прагнули змінити своє станвище, у той час як Персія була війні з Візантією. Вони вдерлися до Персії з великою кількістю людей, але зазнали поразки в першому бою під Тусом силами 2000 цаваран (перської елітної важкої кавалерії). Втративши цю битву тюрки та ефталіти запросили підкріплень. Себеос свідчить, що 300 тисяч були направлені у війська для їх посилення.

Зі свіжими військами спільники захопили найближчим часом Датоян перемігши його 300 захисників. Під час свого набігу турки дійшли до Ісфахана. Смбат швидко реорганізував військо на сході і нарешті, розгромив турків і ефталітів, як повідомляється вбивством їхнього командувача у рукопашній боротьбі.

Після смерті свого керманича тюрка та ефталіти розійшлися безладним чином. Саваран погналися за ними, розбивши й вбивши багатьох.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Kaveh Farroukh, Sassanian Elite Cavalry AD 224—642

Див. також[ред. | ред. код]