Друга поправка до Конституції США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Друга поправка до Конституції США (англ. Second Amendment to the United States Constitution) набрала чинності 15 грудня 1791 року й була частиною Білля про права. Вона гарантує право громадян на вільне зберігання та носіння вогнепальної зброї.

Текст поправки[ред. | ред. код]

Через те, що для безпеки вільної держави необхідне добре організоване ополчення, право народу мати і носити зброю не повинне обмежуватися.
Оригінальний текст (англ.)
A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed.

Трактування поправки[ред. | ред. код]

Найвідомішим випадком трактування другої поправки є судовий процес 2008 року під назвою «Округ Колумбія проти Хеллера». Під час цього процесу Верховний Суд США ухвалив декілька рішень[1]:

  • Що розуміти під поняттям «... організована міліція ...»(у іншому варіанті перекладу — ополчення): усіх громадян чи чоловіків певного віку, що мають право носити зброю? Згідно з рішенням суду, поняття «організована міліція» йде від середньовічної Англії, де вільні люди були зобов'язані вступати в королівське ополчення із власною зброєю.
  • «... право народу мати і носити зброю ...»: чи це поняття обмежується виключно використанням зброї у військових цілях чи й у особистих? Згідно з рішенням суду, друга поправка не обмежує громадян у володінні та носінні зброї у власних цілях.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]