Друге пришестя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Грецька ікона Другого Пришестя Христа. Бл. 1700 р.

Друге Пришестя Ісуса Христа — у християнстві, очікуване повернення Ісуса Христа з неба на землю, — подія, що сповнить месійні пророцтва Ісуса Христа, такі як воскресіння мертвих, страшний суд мертвих та живих, та цілковите встановлення царства божого на землі (теж званого «божим правлінням»), включаючи Месіанський вік. Погляди щодо природи цього повернення різняться серед християнських деномінацій: у грецькому оригіналі Нового Заповіту вживається термін Парусія (грец. παρουσία): «з'явлення та безпосередня присутність», — у стародавньому світі цей термін стосувався офіційних візитів царя. Друге Пришестя теж зветься Другим Приходом, з латинського терміну «адвентус» (лат. adventus — прихід). Учення про кінець світу складає християнську есхатологію.

Євангеліє від Матвія (Матв. 24:29,30) цю подію описує так:

І зараз, по скорботі тих днів, сонце затьмиться, і місяць не дасть свого світла, і зорі попадають з неба, і сили небесні порушаться. І того часу на небі з'явиться знак Сина Людського, і тоді заголосять всі земні племена, і побачать вони Сина Людського, що йтиме на хмарах небесних із великою потугою й славою.

Юдеї вірують, що в час пришестя Месії Він з'явиться на Оливній горі в Єрусалимі. Мусульмани твердять, що в час Другого Пришестя Ісус зійде в Дамаск.

Посилання[ред.ред. код]