Друг читача

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Друг читача
Логотип
Логотип
Посилання vsiknygy.net.ua
Комерційний Ні
Тип газета
Мови українська
Започатковано 2008 (як друковане та е-видання)
2011 (як онлайн видання)
Стан працює
Адреса офісу вул. Кирилівська 160, Київ

«Друг читача»  — український книжковий вебпортал про сучасну українську та зарубіжну літературу, що працює з 2011 року. Сайт знайомить читачів з новинами українського та світового книжкового ринку, з українськими та закордонними письменниками, та новинами українських видавництв, розповідає та публікує рецензії на новинки української літератури, а також анонсує цікаві події в Україні, пов'язані з книговиданням та літературою.

У 1960—1992 та у 2004—2011 роках також існувала однойменна українська газета, що спеціалізувалася на українському книговиданні та літературній критиці.

Історія[ред. | ред. код]

Паперова газета (1960—1992)[ред. | ред. код]

З 1960 по 1992 роки існувало щотижневе видання «Друг читача», яке у різні роки видавали видавництва «Укркнига», Укркоопспілка, «Союздрук», згодом — Держкомвидав УРСР та Товариство любителів книги Української РСР.

Перший номер друкованої газети вийшов у січні 1960 року. «Друг читача» багато зробив для популяризації творчості Євгенії Бохенської, Володимира Ґжицького, Мирослава Капія, Богдана Лепкого, М. Тарнавського, Карла-Еміля Францоза та інших літераторів — уродженці Тернопільщини. У редакції працювали такі визначні діячі культури, як: Анатолій Погрібний, Микола Сом, В'ячеслав Чорновіл, Микола Гірник та багато інших. Останній номер газети вийшов у липні 1992.

Паперова газета (2004—2011)[ред. | ред. код]

У 2004 році друкований часопис про літературу «Друг читача» відродило видавництво Братів Капранових «Зелений пес».[1][2] Головними редакторами відродженого друкованого часопису стали брати Капранови. Газета виходила двічі на місяць, українською мовою, на 8 або 12 шпальтах, накладом 3000 примірників. У 2008 році, в додачу до друкованої газети, також з'явилася й онлайн-версія часопису. У 2011 вийшов друком останній номер друкованої газети і відтоді функціонує лише вебсайт «Друг читача».

Вебпортал (2011 — донині)[ред. | ред. код]

З 2011 року видання паперової газети припинили й видання повністю переїхало в інтернет.

Щомісяця починаючи з 2008 року газета «Друг читача» спільно з медіа-холдингом «Главред» веде проект «Книжкові сезони». Це щомісячні прес-конференції на літературну тематику, що мають на меті створити канал постійного зв'язку між персонами, причетними до літературного життя країни та громадськістю і пресою, а також надавати книжкову інформацію з перших рук.

З 1 січня 2011 року з'явилася електронна версія газети. Тепер «Друг читача» функціонує як літературний портал.

Редактори[ред. | ред. код]

  • Андрій Капранов — головний редактор[3]
  • Аня Гай — редактор

Премія «Дебют року»[ред. | ред. код]

У 2008 році «Друг читача» заснував премію «Дебют року». Переможцями стали:

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]