Друзі (список другорядних персонажів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Це список основних другорядних персонажів американського телевізійного серіалу (ситкома) "Друзі".

Родичі головних героїв[ред. | ред. код]

Родичі Чендлера Бінга[ред. | ред. код]

Чарльз Бінг[ред. | ред. код]

Чарльз Бінг, акторка — Кетлін Тернер — батько Чендлера Бінга. Він розлучився з дружиною і пішов з сім'ї з дворецьким, Містером Гаррібальді, коли Чендлер був підлітком. Чарльз трансвестит і має власне популярне шоу в Лас-Вегасі. Друзі геї називають його Віва Ласпедас.

Нора Тайлер Бінг[ред. | ред. код]

Нора Тайлер Бінг (англ. Nora Tyler Bing, акторка — Морган Ферчайлд (англ. Morgan Fairchild)) — мати Чендлера Бінга. Вона популярна письменниця порнографічних романів.

Родичі Моніки і Роса Геллерів[ред. | ред. код]

Бен Геллер[ред. | ред. код]

Бен (англ. Ben Geller) — син Роса Геллера і Керол. Він народився у кінці першого сезону серіалу, а до кінця "Друзів" йому вже було дев'ять років. Бен виховується колишньою дружиною Роса, Керол і її дівчиною, Сьюзен, але Рос також бере участь у вихованні сина. Його роль виконували Чарльз Томас Ален і Джон Крістофер Ален, а пізніше — Коул Спроус.

Джек Геллер[ред. | ред. код]

Джек Геллер (англ. Jack Geller, актор — Елліотт Ґулд (англ. Elliot Gould)) — батько Моніки і Роса. Хоча він вічно свариться з дружиною і є нікчемним батьком, він, фактично завжди піклується про дітей і підтримує їх.

Джек відомий тим, що вставляє різні зауваження і відпускає жарти невлад. Він також палить в таємниці від усіх. Любить входити до дівчат в процесі переодягання.

Джуді Геллер[ред. | ред. код]

Джуді Геллер (англ. Judy Geller, акторка — Крістіна Піклз (англ. Christina Pickles)). Мати Моніки і Роса, дружина Джека Геллера. Вона обожнює сина та постійно критикує дочку у різних дурницях.

Ліліан Геллер[ред. | ред. код]

Ліліан Геллер (англ. Lillian Geller, акторка — Elinor Donahue) — тітка Моніки і Роса.

Кейсі Геллер[ред. | ред. код]

Кейсі Геллер (англ. Cassie Geller, акторка Деніз Річардс) — двоюрідна сестра (кузина) Моніки і Роса, що приїхала в сьомому сезоні на весілля Моніки і Чендлера. Їй ніде зупинитися: вона настільки сексуальна, що усі її тимчасові сусіди починають приставати до неї в тій або іншій мірі — Чендлер, Рос і навіть Фібі.

Емма[ред. | ред. код]

Емма Геллер-Грін (англ. Emma) — дочка Роса і Рейчел, що з'явилася на світ у кінці восьмого сезону серіалу.

Еріка і Джек[ред. | ред. код]

Діти-близнюки Чендлера і Моніки, яких вони удочерили і відповідно усиновили відразу після народження у кінці 10 сезону. Їх матір — дівчина Еріка з штату Огайо.

Родичі Рейчел Грін[ред. | ред. код]

Леонард Грін[ред. | ред. код]

Доктор Леонард Грін (англ. Dr. Leonard Greene, актор — Рон Лейбман (англ. Ron Leibman)) — батько Рейчел Грін. Кардіолог. Власник яхти. Він багата і владна людина, що вимагає від своїх дітей слухняності і високих результатів в усьому. Він розлучився зі своєю дружиною і матір'ю Рейчел, Сандрою, незабаром після початку подій серіалу. Ініціатором розлучення була Сандра.

За його словами, Рейчел — єдина з його дочок, якою він пишається.

Сандра Грін[ред. | ред. код]

Сандра Грін (англ. Sandra Greene, акторка — Марло Томас (англ. Marlo Thomas)) — мати Рейчел Грін і дружина Леонарда Гріна (розлучені). Вона багато в чому схожа на Рейчел до початку самостійного життя : прив'язана до грошей і розкоші, не уміє працювати і жити самостійно, має гордовитий характер. Вирішила розлучитися з чоловіком, бо не кохала його. На це її надихнув приклад Рейчел, яка втекла з весілля з Беррі.

Емі Грін[ред. | ред. код]

Емі Грін (англ. Amy Greene, актриса — Крістіна Епплгейт) — сестра Рейчел Грін. Вона схожа на свою матір і сестру до початку самостійного життя. У серіалі вона з'являється двічі, приходячи до Рейчел після сварок з молодими людьми.

Джилл Грін[ред. | ред. код]

Джилл Грін (англ. Jill Greene, акторка — Різ Візерспун (англ. Reese Witherspoon)) — розпещена сестра Рейчел Грін. З'являється в серіалі після сварки з батьком. Має нетривалий роман з Росом. За словами сестри, до десятого сезону набрала зайву вагу.

Родичі Фібі Буффе[ред. | ред. код]

Френк Буффе Старший[ред. | ред. код]

Френк Буффе Старший (англ. Frank Buffay Sr., актор — Боб Балабан) — справжній батько Фібі Буфе. Фібі постійно робить спроби його відшукати, але сам він з'являється в серіалі лише одного дня — коли помирає бабуся Фібі. Саме від Френка до Фібі прийшла мелодія пісні Смердючий Кіт . Колискову пісню з цим мотивом він співав Фібі і Урсулі в дитинстві.

Френк Буффе Молодший[ред. | ред. код]

Френк Буффе Молодший (англ. Frank Buffay Jr., актор — Джованні Рібізі) — брат Фібі Буффе по батькові. Фібі виявила його під час чергової спроби знайти батька.

Френк виріс в несприятливій обстановці і не завжди адекватно сприймає речі. Крім того, він має дивне хобі плавити усе, що попадеться йому під руку.

У третьому сезоні серіалу Френк Буфі Молодший одружується з Еліс, викладачкою домашнього господарства, яка старша за нього на два десятки років. Оскільки пара не може мати дітей (внаслідок віку Еліс), вони звертаються до Фібі і та погоджується стати сурогатною матір'ю. Пізніше вона народжує для них трійню (двох дівчаток і хлопчика).

Урсула Памела Буфе[ред. | ред. код]

Урсула Памела Буфе (англ. Ursula Pamela Buffay, актриса — Ліза Кудроу) — сестра-близнюк Фібі Буфе. Сестри довгий час не ладнають одна з одною і практично не спілкуються. Урсула була персонажем американського серіалу "Mad About You" (1992—1999) і після його закінчення була перенесена в «Друзів». В обох серіалах вона працює офіціанткою в одному з ресторанів. Уперше з'являється в «Епізоді з сонограмою у кінці» (англ. The One with the Sonogram at the End)

Фібі кілька разів знайомиться з людьми, які плутають її з Урсулою. Крім того, Урсула знімається в порнографічному фільмі під ім'ям Фібі і продає її свідоцтво про народження (саме тому у Фібі, на відміну від Урсули, немає другого імені).

Фібі Еббот[ред. | ред. код]

Фібі Еббот (англ. Phoebe Abbott, акторка — Тері Гарр) — біологічна мати Фібі Буфе. Фібі знайомиться з нею думаючи, що та є подругою їх батьків, але пізніше дізнається правду. З'ясовується, що у Еббот і Буфе багато спільного.

Френсіс[ред. | ред. код]

Френсіс — бабуся Фібі (акторка — Одра Ліндлі) — на початку серіалу — єдина жива родичка Фібі. Помирає в п'ятому сезоні в «Епізоді з новою сумкою Джо» (англ. The One with Joey's Bag). Саме Френсіс уводить Фібі в оману, кажучи що фото Альберта Ейнштейна, це фото Фібиного дідуся. А фото чоловіка що продається разом з рамочками для фотографій, це фото її (Фібі) батька.

Трійня[ред. | ред. код]

Френк Молодший Молодший, Леслі і Чендлер — діти Фібі, яких вона виносила народила своєму братові та його дружині шляхом сурогатного материнства.

Лілі[ред. | ред. код]

Лілі — прийомна мати Фібі Буфе. Вона вочевидь вела нездорове і бідне життя, за словами Фібі, торгувала наркотиками, і врешті-решт, покінчила життя самогубством, коли Фібі було 14. Жодного разу не з'являється в серіалі, однак в одній серії Фібі вирішила, що її дух вселився в кота — як потім виявилось, загубленого домашнього улюбленця на ім'я Хуліо.

Родичі Джо Тріббіані[ред. | ред. код]

Батьки Джо[ред. | ред. код]

Джозеф Тріббіані-старший та Глорія Тріббіані з'явилися лише в одній серії — "Тій, що з цицьками" (англ. The One With The Boobies). Джо дізнається, що у його батька є коханка, і змушує його зізнатися у всьому матері або покинути коханку. Матір несподівано розсердилася на нього і зізналася, що вона про все знала, і її це влаштовувало, бо чоловік почав до неї краще ставитися. Також вони згадуються при підготовці до весілля Моніки і Чендлера. Джо змушує Моніку запросити їх на весілля, однак не згадується, чи вони туди приїхали.

Бабуся Тріббіані[ред. | ред. код]

Бабуся Тріббіані (англ. Grandma Tribbiani, акторка Ліліан Шовен, англ. Lilyan Chauvin) — бабуся Джо, що з'являється в 19 епізоді 5 сезону «Епізод, де Рос не уміє фліртувати». Джо запрошує її в квартиру Моніки подивитися серіал «Закон і порядок», в серії якого він знявся, але фрагмент з його участю вирізали.

Англомовна бабуся Тріббіані[ред. | ред. код]

З'являється у серіалі один раз, коли Чендлер іде в гості до Джо, щоб з'ясувати, котра з сестер — Мері-Енджела. Відповідає на всі запитання Чендлера, чим заважає його плану.

Сестри[ред. | ред. код]

У Джо сім сестер. Вони всі досить схожі. З однією з них, Мері-Енджелою, Чендлер переспав, коли був п'яний, і забув, котра це була сестра. Інша сестра, Діна, завагітніла у восьмому сезоні і попросила у Рейчел допомогти їй, оскільки сама Рейчел в цей час була вагітна і незаміжня.

Кохані головних героїв[ред. | ред. код]

Кохані Чендлера[ред. | ред. код]

Дженіс[ред. | ред. код]

Дженіс Літман Горальник (англ. Janice Litman Goralnik, акторка — Мегі Вілер) — дивна дівчина, з якою зустрічається Чендлер Бінг. Він кілька разів починає і розриває стосунки з нею.

Дженіс з'являється в кожному сезоні серіалу і відома своїм скрипучим голосом, осоружним сміхом і "фірмовою" фразою "О-мій-бог"! (англ. Oh. my. God, в іншому перекладі — "Бо-же мій"!).

Дженіс — дівчина, з якою зустрічався Чендлер Бінг. Вони кілька разів розлучалися, але сили волі Чендлера довго не вистачало на те, щоб порвати з нею остаточно.

Вони зустрічалися і розлучалися як мінімум чотири рази. Останній раз Чендлер був вимушений відлетіти в Ємен, пояснивши це робочою поїздкою "по пошуку нових видів палива". Після цього була спроба побудувати стосунки з Росом, але нічого не вийшло, тому що Рос почав її дратувати своїми скаргами і стогонами.

Останній раз Дженіс з'являється в «Епізоді, в якому Естель помирає»: вона ледь не купує будинок по сусідству з будинком Чендлера і Моніки.

Аврора[ред. | ред. код]

Аврора (актриса — Софія Мілос) — дівчина Чендлера з шостої серії першого сезону («Епізод із задом», англ. The One with the Butt). У неї насичене життя: вона служила в ізраїльскій армії і багато подорожувала. А ще у неї є чоловік і коханець. У кінці серії, коли у Аврори з'являється ще один парубок, Чендлер відмовляється від подібних стосунків і кидає її.

Начальниця Рейчел Джоана[ред. | ред. код]

Чендлер зустрічається з нею, незважаючи на протести Рейчел. У неї є звичка приковувати наручниками своїх приятелів, одного дня прикувала Чендлера. Була збита машиною біля офісу, наступного дня після того, як обіцяла Рейчел Грін підвищення, не встигнувши виконати обіцянку.

Дівчина, що говорить уві сні[ред. | ред. код]

У двадцятій серії четвертого сезону («Епізод, де усі поспішають», англ. The One with All the Haste) Чендлер веде Джо в Клініку Сну, щоб той позбавився від хропіння. Там Чендлер знайомиться з дівчиною яка говорить уві сні. У кінці серії Чендлер на ділі дізнається, як саме, що і є причиною їх розлучення.

Кейті[ред. | ред. код]

Дівчина, з якою зустрічався Джоі, поки в неї не закохався Чендлер і вона не пішла до нього. За це Джоі розсердився на Чендлера і змусив Чендлера сидіти в ящику, щоб той відчув свою провину. Пізніше, Чендлер приревнував її до партнера по еротичній п'єсі, за що вона на нього образилася і дійсно пішла до цього актора.

Кохані Роса[ред. | ред. код]

Керол Віллік[ред. | ред. код]

Керол Віллік (англ. Carol Willick, акторка — Аніта Берон, пізніше — Джейн Сіббет) — перша дружина Роса Геллера, з якою той познайомився ще в коледжі. Вони прожили разом вісім років, але потім розлучилися через те, що Керол зрозуміла, що є лесбійкою. Рос сильно переживав через розрив, але згодом вони з Керол зберегли хороші стосунки.

Незабаром після цього вона народила від Роса сина, Бена.

Після розлучення Керол жила разом зі своєю подругою, Сьюзен. В другому сезоні серіалу вони одружилися.

Джулі[ред. | ред. код]

Джулі (акторка Лорен Том) — подружка Роса, з якою він почав зустрічатися якраз коли Рейчел дізналася, що Рос в неї закоханий. Вони разом закінчували коледж і зустрічаються на розкопках в Китаї, які очолювала Джулі. Після того, як Рос пішов від неї до Рейчел, знайомиться з Рассом — хлопцем, надзвичайно схожим на Роса.

Емілі Волтгем[ред. | ред. код]

Емілі Волтгем (англ. Emily Waltham, акторка — Елен Бексендейл (англ. Helen Baxendale)) — друга дружина Роса. Емілі — дівчина з Англії, з якою зустрічається Рос Геллер, а потім вони грають весілля.

Під час весільної церемонії Рос назвав ім'я "Рейчел" замість "Емілі". Після закінчення церемонії Емілі втікає, проте пізніше дзвонить Росові і пропонує спробувати усе спочатку за умови, що той більше не бачитиметься з Рейчел. Рос погоджується, але пізніше вони розлучаються через те, що Емілі не довіряє Росові.

Боні[ред. | ред. код]

Дівчина яка голить голову налисо. З Росом її знайомить Фібі. Рос кидає її, повертаючись до Рейчел у кінці третього сезону.

Мона[ред. | ред. код]

Дівчина, з якою Рос познайомився на весіллі Чендлера і Моніки. Рос зустрічався з нею, поки Мона не дізналася, що Рейчел вагітна від Роса і живе в його квартирі.

Елізабет[ред. | ред. код]

Студентка, роль батька якої зіграв Брюс Вілліс. Батько був проти її стосунків з Росом, однак Рос застав його в незручний момент і той був вимушений погодитися на їхні стосунки. Рос розірвав їх, коли усвідомив, що Елізабет занадто молода і з нею не може бути серйозних стосунків.

Дівчина, що не прибирає в квартирі[ред. | ред. код]

Її грає Ребека Ромейн.

Дженіс[ред. | ред. код]

Зустрічалася з Росом під час його чергової депресії. Покинула Роса через те, що він забагато скиглив.

Чарлі[ред. | ред. код]

Темношкіра професорка, колега Роса по університету. Раніше зустрічалась лише з нобелівськими лауреатами. Спершу зустрічалась із Джої, потім зрозуміла, що у них замало спільного і почала зустрічатись із Росом. Коли вона пішла на зустріч із своїм колишнім, щоб переконати його дати Росу грант, вони зрозуміли, що ще закохані одне в одного.

Бібліотекарка в школі[ред. | ред. код]

Коли Рос був у старшій школі, у нього була інтрижка з немолодою бібліотекаркою.