Дудсрон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дудсрон
тиб. འདུས་སྲོང་མང་པོ་རྗེ།
тиб. ཁྲི་འདུས་སྲོང་བཙན།
Народився 670
Помер 704
Діяльність політик
Посада tsenpo[d]
Батько Манронманцан
Мати Khri ma lod[d]
Діти Меагцом
Тибет за Дудсрона

Дудсрон Манбодже Прулджал (679—703) — 3-й імператор (цемпо) Тибету, правив після свого батька Манронманцана. Походив з Ярлугської династії.

Народився на сьомий день після смерті батька у місцевості Дагпу. Регентами при малолітньому володареві стали Н'яцандембу та Тагракхонлон, сини відомого полковадця Донцан Гара. Вони були не тільки міністрами, а й головнокомандувачами армії. Тому мали усю повноту влади. В цей час Тибет поділявся на чотири крила (ру) — щось на кшталт військових округів, кожне з крил у свою чергу поділялися на «полки». На чолі армії стояв головнокомандувач (дмаг дпон) та його заступник. Полки очолювали вожді племен.

За часів Дудсрона Тибет продовжував військові походи у сусідні країни. У 680 році на сході він межував з китайськими областями Лянчжоу, Маочжоу, Сунчжоу, на півдні — з Індією, на заході тибецький правитель володів областями Цюці, Шуле, на півночі — межував з тюркськими племенами. Крім того багато із сусідів Тибету були його данниками, зокрема Непал.

Дудсрон помер у місцевості Джан. Його поховано у монастирі Прулнан в гробниці Лханричан.

Родина[ред. | ред. код]

Чизацунмодог, з племені Чим

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Gyaltsen, Sakyapa Sonam (1312-1375). The Clear Mirror: A Traditional Account of Tibet's Golden Age. Translated by McComas Taylor and Lama Choedak Yuthob. (1996) Snow Lion Publications, Ithaca, New York. ISBN 1-55939-048-4.
  • Lee, Don Y. The History of Early Relations between China and Tibet: From Chiu t'ang-shu, a documentary survey (1981) Eastern Press, Bloomington, Indiana. ISBN 0-939758-00-8