Дудсрон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дудсрон
тиб. འདུས་སྲོང་མང་པོ་རྗེ།
тиб. ཁྲི་འདུས་སྲོང་བཙན།
Народився 670
Помер 704
Діяльність політик
Посада tsenpod
Батько Манронманцан
Мати Khri ma lodd
Діти Меагцом
Тибет за Дудсрона

Дудсрон Манбодже Прулджал (679—703) — 3-й імператор (цемпо) Тибету, правив після свого батька Манронманцана. Походив з Ярлугської династії.

Народився на сьомий день після смерті батька у місцевості Дагпу. Регентами при малолітньому володареві стали Н'яцандембу та Тагракхонлон, сини відомого полковадця Донцан Гара. Вони були не тільки міністрами, а й головнокомандувачами армії. Тому мали усю повноту влади. В цей час Тибет поділявся на чотири крила (ру) — щось на кшталт військових округів, кожне з крил у свою чергу поділялися на «полки». На чолі армії стояв головнокомандувач (дмаг дпон) та його заступник. Полки очолювали вожді племен.

За часів Дудсрона Тибет продовжував військові походи у сусідні країни. У 680 році на сході він межував з китайськими областями Лянчжоу, Маочжоу, Сунчжоу, на півдні — з Індією, на заході тибецький правитель володів областями Цюці, Шуле, на півночі — межував з тюркськими племенами. Крім того багато із сусідів Тибету були його данниками, зокрема Непал.

Дудсрон помер у місцевості Джан. Його поховано у монастирі Прулнан в гробниці Лханричан.

Родина[ред. | ред. код]

Чизацунмодог, з племені Чим

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Gyaltsen, Sakyapa Sonam (1312-1375). The Clear Mirror: A Traditional Account of Tibet's Golden Age. Translated by McComas Taylor and Lama Choedak Yuthob. (1996) Snow Lion Publications, Ithaca, New York. ISBN 1-55939-048-4.
  • Lee, Don Y. The History of Early Relations between China and Tibet: From Chiu t'ang-shu, a documentary survey (1981) Eastern Press, Bloomington, Indiana. ISBN 0-939758-00-8