Дует

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Худ. Хендрік Тербрюгген, картина «Дует», 1628 р. Лувр, Париж.

Дуе́т (італ. duetto, від італ. і лат. duo — два) також рідк. двоспів — вокальна чи інструментальна п'єса для двох голосів або інструментів, а також саме виконання музичного твору парою співаків або музикантів. На сьогодні поняття дует вийшло за межі музичної термінології, так називають сталу співпрацю двох людей (наприклад, сценариста й режисера кіно, двох акторів)

Дуети набули надзвичайного поширення в опері. Відомими партіями для двох голосів є… Незмінною популярністю користується комічний «Дует кішечок для двох сопрано» Джоакіно Антоніо Росіні.
Знаменитими в вітчизняній музичній традиції є дует Карася та Одарки в опері «Запорожець за Дунаєм»[1].

Популярна музика знає приклади сталих, часто сімейних дуетів (Сестри Беррі). В українській пісенній традиції є приклади Софії та Ауріки Ротару, Сестер Тельнюк.
В масовій культурі ХХ сторіччя виконання пісень дуетом часто-густо стає «іміджевим ходом», до якого вдаються «зірки» для привернення все більшої уваги до себе. В той же час, деякі спільні виступи стають справжніми культурними Подіями. Як, наприклад, виконання пісні Barcelona та запис однойменного спільного альбому Фреді Мерк'юрі та Монсерат Кабальє.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]