Дурмстренґ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Дурмстренґ (англ. Durmstrang Institute for Magical Learning) - Школа магії розташована на європейському континенті. Має погану репутацію через лояльне ставлення до Темної Магії.

Назва школи[ред.ред. код]

Швидше за все, назва школи походить від нім. Sturm und Drang (у перекладі Буря і натиск).

Місце розташування[ред.ред. код]

Школа уміло приховує своє місце розташування, однак, швидше за все, вона знаходиться на північному сході Європи, ймовірно, на півночі Скандинавії або на Кольському півострові в Росії. Аргументи на користь Кольського півострова:

  1. Серед учнів та персоналу школи є чарівники з російськими прізвищами (або, принаймні, з слов'янськими прізвищами - Поляков, Каркаров (див. книгу «Гаррі Поттер і келих вогню», у фільмі начебто Поляков не згадується), Крум. Прізвище директора побічно вказує, що школа знаходиться не в Фінляндії чи Швеції, хоча це і поруч.
  2. Крум в книзі «Гаррі Поттер і келих вогню» розповідав, що навколо Дурмстренґа є гори, і взимку вони засніжені. На Кольському півострові є два гірські масиви: Хібіни (висота до 1200 м) і Ловозерська тундра (висота до 1120 м), взимку там досить сніжно.

Також, у фільмі «Гаррі Поттер і келих вогню» Албус Дамблдор, зустрічаючи делегацію з Дурмстренґа, мовив: «Зустрічайте наших гостей з півночі». Знаючи, наскільки південніше від Великої Британії знаходиться БолгаріяВіктор Крум на чемпіонаті з квідичу грав за збірну Болгарії), можна припускати, що Дурмстренґ не може знаходитися там. Можливо, Дурмстренґ є школою для чарівників не однієї країни, а декількох - всієї Росії та Східної Європи. У фільмі "Гаррі Поттер і Кубок вогню" на прапорі корабля, яким прибули дурмстрензці, зображений двоголовий орел, тож, ймовірно, Дурмстренґ знаходится поблизу або й у самій Росії.

Форма[ред.ред. код]

Мантії криваво-червоного кольору. Поверх них носять хутряні шуби.

Викладання[ред.ред. код]

Манера викладання досить сильно відрізняється від гоґвортської. У цій школі викладають не захист від темних мистецтв, а самі темні мистецтва. У Дурмстренґ не беруть маґлонароджених чарівників. Таким чином, дурмстрензці не тільки користуються Темною Магією, мають ідеологію, що позитивно ставиться до Темних Мистецтв, але і використовують магічні принципи чистокровних зв'язків і строгої чистокровності, не допускаючи "бруднокровців".

Відомі директори[ред.ред. код]

Відомі учні[ред.ред. код]

Схід проти Заходу[ред.ред. код]

Відмінності між Гоґвортсом і Дурмстренґом є не тільки в стилі викладання, форми та ін., але й у тому, що школи являють собою Захід і Схід. Гоґвортс - гарний приклад демократичних, за поданням автора, традицій Заходу, а Дурмстренґ - суворіший заклад, де йде виховання чарівників, яким не можна довіряти. Однак у кінці книги Гаррі Поттер і келих вогню усі забувають розбіжності і ворожнечу заради об'єднання для боротьби зі спільним ворогом.

Література[ред.ред. код]

  • Tere Stouffer. The Complete Idiot's Guide to the World of Harry Potter. — Alpha Books, 2007. — С. 249. — ISBN 9781592575992.
  • Giselle Liza Anatol. Reading Harry Potter. — Greenwood Publishing Group, 2003. — С. 217. — ISBN 9780313320675.