Дюрок (порода свиней)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дюрок
Походження
Країна США США
Поширення США, Німеччина, Болгарія, Румунія
Характерні риси
Ріст кабан — до 185 см,
свиня — до 175 см
Маса кабан — до 360 кг,
свиня — 240 — 300 кг


Дюрок — американська порода свиней, виведена у північно-східній частині США шляхом схрещування гвінейських хряків з червоними свинями. Офіційна реєстрація породи відбулася в 1883 році. В Україну породу свиней дюрок завезли із США в 1976 році, а згодом також завозили із Чехословаччини в 1980-х роках.[1]

В результаті тривалої селекції була отримана свиня з великими габаритами, відмінними м'ясними показниками, витривала і добре пристосована до проживання в різних умовах, має широку і глибоку грудину, крутий згиб ребер, злегка аркоподібну спину і міцний поперек.[1] Свині породи дюрок червоної масті зустрічаються з відтінками світло-червоного, рудого і коричневого кольору. Тварини міцної конституції, великих розмірів, високі. Тулуб середньої довжини, глибокий, компактний і широкий. Свині характеризуються спокійним норовом і виносливістю. Довжина кнура досягає 185 см, свиноматки - 175 см. Голова невелика зі злегка увігнутим профілем. Вуха довгі, широкі, що звисають вперед. Груди глибокі, широка з округлими ребрами. Лінія спини тварини аркоподібна. Лапи міцні, високі, прямі, окости добре виконані, довгі. Кістяк міцний, грубий. Щетина груба.

Тварини мають червоний колір шкіри, широку і глибоку груднину, з крутим згибом ребер, злегка аркоподібну спину, міцний поперек. Тулуб компактний, глибокий, окороки добре виповнені, лапи високі й міцні, з вираженою торцевою (прямою) постановою. Голова широка, з легким вигибом профілю в лицевій частині. Вуха середньої величини, злегка звислі. Свині характеризуються спокійним норовом і винос-ливістю. Тварини цієї породи крупні, міцної конституції, маса дорослих кнурів досягає 400 кг.

Представники дюрок дуже схожі з родичами — ландрас. Ці дві породи входять до п'ятірки найбільш високопродуктивних. Проте, вони мають кілька відмінностей: матки ландрас приводять більше потомства - в середньому, 12 особин, а це на 3-4 порося більше, ніж у дюрок. Дорослі кабани дюрок досягають більшої ваги — до 360 кг і мають більший забійний вихід. Головною особливістю свиней дрюк є ніжне м'ясо, яке цінується гурманами.

Продуктивність

[ред. | ред. код]

Забійний вихід м'яса становить 58-70%, сала - 10-15%. Сальний прошарок має товщину 1,2-1,8 см.

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б AgroUA | Свинарство - спеціальний напрямок продуктивності, порода дюрок / дюрок - опис, фото. agroua.net. Архів оригіналу за 1 серпня 2019. Процитовано 1 серпня 2019.