Дєєва Анастасія Євгеніївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анастасія Євгеніївна Дєєва
Deeva Anastasia at Inspiration Lab "I can!" (November 3, 2018) in Kharkiv, Ukraine.jpg
Народилася 2 березня 1992(1992-03-02) (27 років)
Остер, Козелецький район, Чернігівська область, Україна
Громадянство Україна
Національність українка
Діяльність політикеса

Дєєва (Шмалько) Анастасія Євгеніївна – виконавча директорка Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД.

Колишня заступниця Міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції (26 жовтня 2016 року - 27 грудня 2017 року). Стала відомою завдяки призначенні на посаду в досить молодому віці - 24 роки.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася 2 березня 1992 року в м. Остер, Чернігівська область. В 2009 році закінчила Кловський ліцей.

З 2013 по 2014 – асистент секретаріату Міністерства закордонних справ України.

3 2012 по 2013 роки працювала помічником депутатів Верховної Ради від Партії Регіонів Леоніда Кожари та Олени Нетецької.

2015 року закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Отримала ступінь магістра політології, захистивши диплом на тему розвитку громадянського суспільства.

Працювала у Стокгольмі у приватній компанії директором з розвитку міжнародного бізнесу в галузі зелених технологій.

Робота в МВС[ред. | ред. код]

2015 року прийшла до МВС у якості програмного менеджера з комунікацій та реформування поліції програми ICITAP Департаменту юстиції США. У складі команди з реформування поліції відповідала за координацію запуску патрульної служби, взаємодію з міжнародними донорами та комунікацію реформи, в тому числі розробку кампанії «Моя нова поліція». Ініціатор програм взаємодії поліції з громадою community policing[1] та «Шкільний офіцер поліції»[2]. Працювала помічником Заступника Міністра Еки Згуладзе, згодом – радником Міністра внутрішніх справ України.

Розпорядженням Прем’єр-міністра України від 26.10.2016 року призначена Заступником Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції[3].

На посаді заступника Міністра Анастасія відповідала за впровадження проектів, націлених на реалізацію європейської інтеграції, гендерної рівності, захисту прав людини та громадянина, нульової дискримінації, протидії торгівлі людьми, комплексного захисту дітей, комплексної взаємодії поліції та громади, реформи Сервісних центрів, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної міграційної служби

Гендерна політика[ред. | ред. код]

30 січня 2017 року за ініціативою Анастасії Дєєвої на базі Міністерства створена Міжвідомча робоча група з імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»[4], до складу якої увійшли представники Міністерства, українських урядових та громадських організацій, а також провідні експерти з питань гендеру КМЄС, НАТО та ООН. Головна задача Робочої групи – розробка плану дій МВС України у межах Національного плану з виконання резолюції РБ ООН №1325 на 2017-2020 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України[5]. Зокрема план охоплюватиме запровадження гендерного підходу в реформі правоохоронної системи, миротворчу та мирозахисну діяльність, запобігання конфліктам і насильству та захист жінок, що постраждали від них.

26 січня 2018 року розпочала свою діяльність в компанії UN Women Ukraine в якості національного коорднатора проекту HeForShe[6].

Протидія домашньому насильству[ред. | ред. код]

В рамках виконання резолюції РБ ООН №1325  в частині попередження насильства та захисту жінок та дівчат, що постраждали від конфлікту, МВС ініціювало пілотний проект запуск Поліцейської мережі з протидії домашньому насильству, що отримав кодову назву «ПОЛІНА».  Метою проекту є створення ефективної системи виявлення, реагування та протидії випадкам домашнього насильства, а також відновлення довіри громадян до поліції. Про це під час презентації повідомила ініціатор проекту, заступник Міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва[7].

Головна інновація проекту – чіткий алгоритм взаємодії операторів лінії «102», патрульної служби та соцальних служб задля оперативного реагування та попередження випадків домашнього насильства.

Мережа функціонує у формі мобільних груп поліції, до складу яких входять представники патрульної служби, ювенальної превенції, слідчі, а також соціальні працівники. Група безпосередньо реагує на випадки домашнього насильства після відповідного повідомлення патрульної служби, що з’ясовує обставини на місці виклику.  Для кожного конкретного випадку обирається персоналізований механізм реагування, що може включати затримання кривдника, проведення роз’яснювальної роботи, перенаправлення постраждалих до спеціалізованих закладів тощо.

Пілотування проекту розпочалося 12 червня 2017 року у Києві, Одесі та Сєвєродонецьку. Результати пілотування будуть оголошені в жовтні 2018 року, після чого МВС планує перейти до масштабування проекту по всій території України[8].

27 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України звільнив за власним бажанням заступника міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції Анастасію Дєєву[9].

Робота в "100% життя" - Мережа ЛЖВ[ред. | ред. код]

З 12 березня 2018 року працює виконавчою директоркою Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД [10].

Особисте життя[ред. | ред. код]

21 травня 2016 року одружилась із Георгієм Дєєвим (бізнесмен, працює у сфері реклами; є одним із керівників київського агентства цифрових комунікацій "Volta")[11].

Інше[ред. | ред. код]

Є менторкою проекту "Я зможу! Натхнення. Можливості. Успіх" [12].

У 2018 році стала співзасновницею бренду "Raw Flow", який спеціалізується на виготовленні сумок і аксесуарів, що виготовляються з екологічного матеріалу, який не містить продуктів тваринного походження і підлягає повторній переробці.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Арсен Аваков: рівень довіри до Нацполіції 43,5%, а до Патрульної поліції 53% (ПРЕЗЕНТАЦІЯ). 
 2. У чотирьох містах України з'явилися шкільні офіцери-поліцейські. 
 3. Про призначення Дєєвої А. Є. заступником Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції. 
 4. У МВС розпочала роботу Міжвідомча група з імплементації резолюціі РБ ООН «Жінки, мир, безпека». 
 5. Про затвердження Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року. 
 6. Анастасія Дєєва розпочала свою діяльність у якості національного координатора в проекті HeForShe. 26.01.2018. Процитовано 05.10.2019. 
 7. МВС презентувало Поліцейську мережу протидії домашньому насильству. 
 8. В Україні почали роботу мобільні групи поліції з протидії домашньому насильству. 
 9. Кабмін звільнив одіозну заступницю міністра Дєєву. ukranews.com. Українські новини. 2017-12-27. 
 10. Наша команда - ЛЖВ. Процитовано 05.10.2019. 
 11. Особиста Facebook-сторінка Георгія Дєєва. Процитовано 05.10.2019. 
 12. Я зможу!. Процитовано 05.10.2019.