Дєєва Анастасія Євгеніївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анастасія Євгеніївна Дєєва
Народилася 2 березня 1992(1992-03-02) (27 років)
Остер, Козелецький район, Чернігівська область, Україна
Громадянство Україна
Національність українка
Діяльність політикиня

Дєєва Анастасія Євгеніївна – колишній заступник Міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції (26 жовтня 2016 року - 27 грудня 2017 року). Прославилась завдяки призначенні на посаду в досить молодому віці (24 роки) як для заступника міністра.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася 2 березня 1992 року в м. Остер, Чернігівська область. В 2009 році закінчила Кловський ліцей.

2015 року закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Отримала ступінь магістра політології, захистивши диплом на тему розвитку громадянського суспільства.

3 2012 по 2013 роки працювала помічником депутатів Верховної Ради від Партії Регіонів Леоніда Кожари та Олени Нетецької.

З 2013 по 2014 – асистент секретаріату Міністерства закордонних справ України.

МВС[ред. | ред. код]

2015 року прийшла до МВС у якості програмного менеджера з комунікацій та реформування поліції програми ICITAP Департаменту юстиції США. У складі команди з реформування поліції відповідала за координацію запуску патрульної служби, взаємодію з міжнародними донорами та комунікацію реформи, в тому числі розробку кампанії «Моя нова поліція». Ініціатор програм взаємодії поліції з громадою community policing[1] та «Шкільний офіцер поліції»[2].  Працювала помічником Заступника Міністра Еки Згуладзе, згодом – радником Міністра внутрішніх справ України.

Розпорядженням Прем’єр-міністра України від 26.10.2016 року призначена Заступником Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції[3].

На посаді заступника Міністра Анастасія відповідала за впровадження проектів, націлених на реалізацію європейської інтеграції, гендерної рівності, захисту прав людини та громадянина, нульової дискримінації, протидії торгівлі людьми, комплексного захисту дітей, комплексної взаємодії поліції та громади, реформи Сервісних центрів, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної міграційної служби

Гендерна політика[ред. | ред. код]

30 січня 2017 року за ініціативою Анастасії Дєєвої на базі Міністерства створена Міжвідомча робоча група з імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»[4], до складу якої увійшли представники Міністерства, українських урядових та громадських організацій, а також провідні експерти з питань гендеру КМЄС, НАТО та ООН. Головна задача Робочої групи – розробка плану дій МВС України у межах Національного плану з виконання резолюції РБ ООН №1325 на 2017-2020 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України[5]. Зокрема план охоплюватиме запровадження гендерного підходу в реформі правоохоронної системи, миротворчу та мирозахисну діяльність, запобігання конфліктам і насильству та захист жінок, що постраждали від них.

Протидія домашньому насильству[ред. | ред. код]

В рамках виконання резолюції РБ ООН №1325  в частині попередження насильства та захисту жінок та дівчат, що постраждали від конфлікту, МВС ініціювало пілотний проект запуск Поліцейської мережі з протидії домашньому насильству, що отримав кодову назву «ПОЛІНА».  Метою проекту є створення ефективної системи виявлення, реагування та протидії випадкам домашнього насильства, а також відновлення довіри громадян до поліції. Про це під час презентації повідомила ініціатор проекту, заступник Міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва[6].

Головна інновація проекту – чіткий алгоритм взаємодії операторів лінії «102», патрульної служби та соцальних служб задля оперативного реагування та попередження випадків домашнього насильства.

Мережа функціонує у формі мобільних груп поліції, до складу яких входять представники патрульної служби, ювенальної превенції, слідчі, а також соціальні працівники. Група безпосередньо реагує на випадки домашнього насильства після відповідного повідомлення патрульної служби, що з’ясовує обставини на місці виклику.  Для кожного конкретного випадку обирається персоналізований механізм реагування, що може включати затримання кривдника, проведення роз’яснювальної роботи, перенаправлення постраждалих до спеціалізованих закладів тощо.

Пілотування проекту розпочалося 12 червня 2017 року у Києві, Одесі та Сєвєродонецьку. Результати пілотування будуть оголошені в жовтні 2018 року, після чого МВС планує перейти до масштабування проекту по всій території України[7].

27 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України звільнив за власним бажанням заступника міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції Анастасію Дєєву[8].

Інше[ред. | ред. код]

Заміжня. Вільно володіє англійською та французькою мовами. Бере активну участь в громадських ініціативах. Веде блог на Українській правді[9]

Примітки[ред. | ред. код]