Діаграма пакетів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Діаграми пакетів уніфікованої мови моделювання(UML) відображають залежності між пакетами, з яких і складається модель.

Пакет (package) — елемент моделі, який використовують для групування інших елементів моделі. Елементи моделі, які входять у склад певного пакету, називаються членами пакету. Пакет володіє усіма своїми членами. Про членів пакету кажуть, що вони є у власності пакету, тобто належать йому. Якщо певний пакет видаляється з моделі, то з неї також видаляються усі члени, що знаходяться у власності цього пакету.

UML Package diagramm

Огляд[ред.ред. код]

Окрім стандартних відношень залежності в UML існує два спеціальних види залежності, які визначено між пакетами:

  • Імпорт пакету
  • Злиття(суміщення, об'єднання) пакету

Імпорт пакету — це відношення між тим простором імен(неймспейс - namespace), який здійнює імпорт, і пакетом, який вказує на те, що простір імен додає назви членів пакету до їхнього власного простору імен. За-замовчуванням, незауважена залежність між двома пакетами інтерпретується як відношення «імпорт пакету».

Злиття пакету — направлене відношення між двома пакетами, яке показує, що вміст двох пакетів має бути об'єднано. Це дуже схоже на «узагальнення» у тому значенні, що первинний елемент ніби додає характеристики цільового елементу до своїх власних, з чого випливає елемент, який містить у собі характеристики обох елементів.

UML 2.0 Package diagramm
Пакет з use case

Застосування[ред.ред. код]

Діаграми пакетів можуть використовувати пакети, які містять прецеденти для демонстрації функціональності програмного забезпечення системи. Діаграми можуть використовувати пакети, які показують різноманітні шари програмного комплексу для ілюстрації його архітектури, що складається з різних шарів. Залежності між цими пакетами можуть бути наділені позначками / стереотипами, щоби вказати механізм зв'язку між шарами.

Гіперпосилання[ред.ред. код]

Дивіться також[ред.ред. код]