Діаметр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Коло з центром О,
AB — діаметр,
ОС — радіус

Діáметр кола — найдовша хорда. За величиною діаметр дорівнює двом радіусам.

Діаметр кривої другого порядку — хорда, що проходить через центр кривої. Спряжені діаметри — пара діаметрів, що задовольняють умові: середини хорд паралельних першому діаметру, лежать на другому діаметрі.

Діаметр зв'язного графа — відстань між двома найвіддаленішими вершинами. Відстань між вершинами a і b — довжина найкоротшого шляху, що сполучає їх.

Діаметр множини M, що лежить в метричному просторі з метрикою d — величина \sup_{x,y \in M}d(x, y).

Символ діаметра[ред.ред. код]

Символ діаметра у QCad

Символ діаметра \varnothing схожий за розміром і написанням до «ø» (перекреслена мала літера «о»). В Юнікод він знаходиться під номером 8960 (шістнадцяткове 2300), що може бути закодовано в HTML сторінках як чи . Хоча, коректне відображення цього символу малоймовірне, через те, що символ діаметра рідко включається в шрифти (ваш браузер відображає ⌀ в поточному шрифті). В багатьох випадках, символ \varnothing можна отримати у Microsoft Windows утримуючи клавішу Alt ввести 0 2 4 8 на цифровій клавіатурі.

Важливо також відрізняти символ діаметра \varnothing від символу порожньої множини «\emptyset». Символ порожньої множини, на відміну від символу діаметра, схожий на Ø (перекреслена велика літера «О»).

В LaTeX символ діаметру отримують за допомогою команди \diameter, яка входить до складу пакета wasysym.

Див. також[ред.ред. код]