Діва Монро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Діва Монро
Основна інформація
Повне ім'я Олександр Петрович Федяєв
Дата народження 13 січня 1978(1978-01-13) (42 роки)
Місце народження Київ, СРСР
Роки активності 1999–сьогодення
Громадянство Україна Україна
Професія травесті-артист
Освіта хімічний факультет Київського університету імені Т. Г. Шевченко
Псевдоніми Монрітта
facebook.com/neugomonnajaMonro/

Діва Монро вона ж травесті-діва Монро, Невгамовна Монро, Монрітта (справжнє ім'я Олександр Петрович Федяєв (13 січня 1978, Київ) - телеведуча, акторка, співачка, блогер, суспільний діяч та відома українська шоувумен, що першою ввела в загальноукраїнську термінологію поняття травесті-діва та перша артистка, що відкрито заявила про себе, як про трансгендерного представника шоу-бізнесу в Україні.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася у 1978 році в м. Києві в родині інженерів. В 1994 році закінчила середню школу, а 2000 року - Київський Університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю магістр хімії високомолекулярних сполук.

Сьогодні ми з батьками взагалі не обговорюємо «цю» тему. Вони все знають, бачать мене по телевізору, в журналах, розуміють, що це робота, яка перетворилася на стиль життя. Іноді прослизають якісь фрази. Не більше того. Я їх виховала! Шкода, що країну не перевиховаєш! Але будемо старатися… Діва Монро

Початок кар'єри[ред. | ред. код]

У 1999—2000 рр. Монро була першою ведучою шоу-програм гей-клубу «Клiтка» на Печерську. У 2000—2002 рр. — Монро-ведуча і перформер в нічному клубі «Hollywood» (у 2004 перейменований на «Freеdom», Монро дає тут ряд вистав та шоу).

Навесні 2001 р. Монро за свої кошти створила перший і єдиний на той час професійний травесті колектив «Фабрика Зірок».

Весною 2001 р. відбулося створення першого і єдиного професійного колективу травесті-артистів «Фабрика Зірок». Колектив представив свою першу програму «Жінками не народжуються — жінками стають». До «Фабрики» увійшли Мерлін (Олександр Федяєв), Єва Желанная (Сергій Мангасарян), Айседора Вулкан (Сергій Бакликов) та Джозефіна Аборт (Сергій Королевський, згодом помер). Проект «Фабрика Зірок» був названий найкращим у номінації «Суботній вечір у Голлівуді» і виступив більш ніж в 50 клубах країни. У 2002 р. травесті-група «Фабрика звёзд» була перейменована в травесті-шоу «Фабрика грёз» (на зразок однойменного московського шоу). Після того, як з групи вибули Айседора Вулкан (Сергій Бакликов) та Джозефіна Аборт, новими учасниками колективу з грудня 2002 р. були травесті-артисти Прісцілла Готьє (Вячеслав Величаєв) та Роксана Ксовьє, або Роксі Карамель (Роман Шевченко, у 2000—2010 рр. — резидент гей-клубу «Совок»). Але у 2004 р. колектив розпався.

За 2001—2004 рр. Монро спільно зі своїм колективом дає понад 500 клубних концертів по всій Україні та ближньому зарубіжжю. Так само в цей період Монро разом з колективом бере участь у сольних концертах Народних артисток Ірини Білик (у 2001 р.) і Таїсії Повалій (у 2003 р.). У травні 2003 року відбулося відродження одного з найпопулярніших шоу нічних клубів середини 90-х «Міс Травесті». Конкурс проводився під час фестивалю еротичних мистецтв в рамках 2-ї міжнародної виставки «Ерос Москва», що пройшла в клубi «Зурбаган». На конкурсi виступала з номерами пiд iменем «Мерi Блю», та прославилась, як переможець в номiнацiї «Лучшая в разговорном жанре».

У травнi 2004 р. Монро стала володарем гран-прі травестi-конкурсу «Королева без изъяна», проведеного в рамках першого загальномолдавського гей-прайду «Райдуга над Дністром», що проходив у м. Кишинiв. Артистка отримала титул «Мисс Совершенство — 2004», виступивши пiд iменем «Мерi Стронг»[1].

У 2005—2006 рр. Монро була арт-директором гей-клубу «Андрогін», але вже у 2006 р. перейшла у новостворений гей-клуб «Помада», У 2007 р. — ведуча авторської щотижневої рубрики «Вся в Сексі» у журналі «10 днів» У 2008—2009 рр. проводиться щотижневе «Шоу Монро» в найтоповішому клубі Києва «Арена», за участі Монро створено мюзикл «Lady's» У 2007—2010 рр. — Монро активно завойовує інтернет-простір своїм блогом на сайті «TabloiD». У 2009—2010 рр. проводиться щотижневе «Шоу Монро» у нічному клубі «Barsky» (нині «Skybar»).

Нові творчі кроки[ред. | ред. код]

13.01.2010 — Монро презентує арт-календар «13 місяців Монро». У 2010 р. Монро — ведуча щотижневої передачі «Розмови про це ..» на першому жіночому каналі «Мaxi-TV». В ефір вийшло 20 випусків. Також Монро наповнювала авторську колонку в журналі «Бігуді». У 2010—2012 рр. Монро — ведуча щотижневих «Девичников с Монро» у нічному клубі «Калинка-Малинка». У 2010—2011 рр. — Інтернет-проект «Шопінг із Монро» на порталі «tochka.net», ведуча. Брала участь у благодійних фотопроектах «Зірки сміються», «Зірки читають». Липень 2011 р. — Початок сольної співочої кар'єри, прем'єра дебютного синглу «DUSHKA», вихід пісень «МоХітто», «Ніч». Навесні 2012 — Вихід розважально-пізнавального «ШоуМонроУ» на каналі «К1», ведучий. Було відзнято 50 випусків. 2008—2012 — Монро взяла участь у телепроектах «Легко бути жiнкою», «Розбір польотів», «Всі свої», «Тільки правда», «Маша і моделі», «Хто проти блондинок», «Шури-Амури» «Велика різниця», «Шоуманія», «Говорить Україна», «Про життя» та інші. У 2013 р. — записала дует з Артуром Боссо «Дай мне быть с тобой».

22 квітня 2016 року травесті-діва Монро презентувала на «Книжковому Арсеналі» свою дебютну книгу. Назва книги — «Хорошо, что я не баба»[2]. Видавництво «Vivat Publishing»[3].

У січні 2016 року Монро запускає свій YouTube канал Неугомонная Монро.

На свій день народження 13 січня 2017 року презентує пісню та кліп "Хорошо, что я не баба."

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

Говорячи про свою належність до ЛГБТ, та про питання самоідентифікації, Монро зауважила: «Вопрос самоидентификации возник где-то в 18 лет, когда информация касаемо всего, что связано с приставкой „транс“ стала появляться в прессе и на ТВ. Но один поход к психологу все расставил на свои места. Он спросил: „Вам нравится свое тело?“ Я ответила „Да“ и успокоилась, значит, точно не транссексуал. В последствии мной же был сформирован образ травести-дивы Монро, женщины не от рождения, а по призванию. Этот образ постепенно растворился в повседневной жизни и позволяет комфортно себя чувствовать везде. Я отдаю себе отчет, что паспорт и физиология у меня мужская, но в душе ощущаю себя Королевой Красоты». Говорячи про Помаранчевий майдан та Євромайдан, та про свою громадську позицiю, Монро заявила: «Оранжевая революция… В тот момент я постоянно выступала в клубе в „Пассаже“ (это самый центр Киева) и лицезрела все своими глазами и днем и ночью. Дальше пережила кризис нулевых, и это я перечислила только знаковые для Украины события, так что Евромайдану не удивилась, а скорее не поверила, что может что-то измениться…»[4]

Монро виступає за дотримання основних прав людини і демократичних свобод в Україні, зокрема за толерантне ставлення до представників ЛГБТ та законодавчі зміни, які б закріпили та захистили права не тільки сексуальних меншин, але й усіх українців[5].

Говорячи про ЛГБТ серед шоубiзнесу, Монро зауважила: «Если по статистике человечества из всех людей 5-7 % — это люди нетрадиционной сексуальной ориентации, то из этого можно судить и о среде политиков. Все прекрасно знают, что и в Верховной Раде, и в политическом бомонде, и среди бизнесменов есть геи и лесбиянки. Есть такие, кто просто сексуально раскрепощен. Они просто этого не афишируют. Нам всем нужно просто успокоиться и понять, что геи — это не пример в лице Моисеева, Пенкина и Бориса Апреля. Это обычные люди, которые живут простой жизнью, любя себе подобных. Я лично знаю многих, которые просто молчат об этом. Если называть их имена, то читатели не поверят. Но я не назову их, это личное дело каждого. Некоторые певицы живут с женщинами. Но создают легенды про ухажеров и женихов, чтобы заработать на этом (…) А для тех, кто еще сомневается, я бы хотела отметить, что геями и лесбиянками не становятся — ими рождаются. Но есть и такие люди, которые просто хотят испробовать все. Чтобы определить свою ориентацию, задайте вопрос: с кем я хочу создать семью? Не фальшивую, для прикрытия. А именно к кому лежит душа. Тело всегда ответит на вопрос о том, кто вас возбуждает. Об этом не нужно кричать, просто знайте.»[6]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційні ресурси
https://www.youtube.com/channel/UC9UEtsA1RMv8tus0G-j0IuQ?view_as=public
https://www.facebook.com/pg/neugomonnajaMonro/
Статті у ЗМІ