Діодний міст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Схема включення

Діо́дний міст (англ. full-wave bridge) — електрична схема, призначена для перетворення («випрямлення») змінного струму в пульсуючий. Таке випрямлення називається двопівперіодним.

Схеми однофазного моста Гретца і трифазного випрямляча Ларіонова на трьох паралельних півмостах

Виконується за містковою схемою Гретца. Спочатку вона була розроблена із застосуванням радіоламп, але вважалася складним і дорогим рішенням, замість неї застосовувалася схема Міткевича зі здвоєною вторинною обмоткою трансформатора. Зараз, коли напівпровідники дуже дешеві, зазвичай застосовується місткова схема.

Замість діодів в схемі можуть застосовуватися вентилі будь-яких типів — наприклад селенові стовпи, принцип роботи схеми від цього не зміниться.[1]

Порядок роботи[ред.ред. код]

На вхід (Input) схеми подається змінна напруга (зазвичай, але не обов'язково синусоїдальна). У кожний з напівперіодів струм проходить тільки через 2 діода, 2 інших діода — замкнені:

Випрямлення позитивної напівхвилі
Випрямлення негативної напівхвилі
Diodebridge-eng.gif

В результаті, на виході (DC Output) виходить напруга, пульсуюча з частотою, удвічі більшою ніж частота вхідної напруги:

Червоним — вихідна синусоїдальна напруга, зеленим — напівперіодне випрямлення (для порівняння), синім — розглядається двоперіодне випрямлення
При випрямленні трьох фазного струму трьох фазним випрямлячем результат виходить ще більш «гладким»

Конструкція[ред.ред. код]

Мости можуть бути виготовлені з окремих діодів, а можуть бути виконані у вигляді монолітної конструкції. Монолітна конструкція, як правило, краща — вона дешевша і менша за розмірами (хоча не завжди тієї форми, яка вимагається). Діоди в ній підібрані на заводі і напевно мають однакові параметри і при роботі перебувають в однаковому тепловому режимі. Модуль простіше монтувати.

У монолітній конструкції при виході з ладу одного діода доводиться заміняти весь корпус. У конструкції з окремих діодів може замінюватися тільки один діод. Яку конструкцію застосувати, вирішує конструктор, в залежності від призначення пристрою.

Зовнішній вигляд однокорпусних мостів

Примітки[ред.ред. код]

  1. Діодний міст

Див. також[ред.ред. код]