ЕР9

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЕР-9
ER9P-442-Kupyansk.jpg
Електропоїзд ЕР9П-442 на ст. Куп'янськ-Вузловий, Харківська обл.
Основні дані
Роки виробництва 1962—2003
Країна виробництва СРСР СРСР
Завод РВЗ
Країна експлуатації СРСР СРСР
Україна Україна
Росія Росія
Литва Литва
Білорусь Білорусь
Ширина колії 1520 мм
Технічні дані
Рід струму і напруга
у контактній мережі
змінний, ~25 кВ, 50 Гц

ЕР9 (Електропоїзд Ризький, 9-й тип, рос. ЭР9) — серія електропоїздів змінного струму, що випускалися з 1962 року на Ризькому вагонобудівному заводі для залізниць СРСР.

Історія створення серії[ред. | ред. код]

В кінці 1961 року Ризький вагонобудівний і Ризький електромашинобудівний завод и випустили двухвагонну секцію (моторний і головний вагони) серії ЕР9, які незначно відрізнялися від вагонів електропоїздів ЕР7К, фактично будучи їх різновидом. Справедливіше було б новим електровагонам привласнити серію ЕР7М (модернізована).

На початку 1962 року нова секція випробовувалася на експериментальному кільці ЦНДІ МШС, а з другої половини цього року почалося створення десятивагонних електропоїздів ЕР9. Моторні вагони будувалися Ризьким вагонобудівним заводом (RVR), причіпні (головні і проміжні) — Калінінським вагонобудівним заводом, тягові електродвигуни і ряд апаратів — Ризький електромашинобудівний завод, трансформаторне обладнання — Таллінським заводом ртутних випрямлячів, випрямні установки — Саранським заводом «Електровипрямлювач» і Таллінським заводом ртутних випрямлячів, головні повітряні вимикачі — заводом «Уралелектроаппарат», а потім Нальчинським заводом високовольтної апаратури.

Моторний вагон електропоїзда ЕР9 важить 59,2 т, причіпний — 37,0 т, головний — 39,0 т. Число місць для сидіння у вагонах відповідно 110, 108 і 68.

Див. також[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]