Ебі-Нур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ебі-Нур
44°53 N, 83°00 E
Розташування
Розташування Бортала, Сіньцзян, Китай
Геологічні дані
Тип Рифтове озеро
Розміри
Площа поверхні, км2 1070 km²
Висота над рівнем моря, м 189 m
Середня глибина, м 1.4 m
Макс. глибина, м 2.8 m
Об'єм, км3 760 mil. m³
Басейн
Країни басейну Китай

Commons-logo.svg Ебі-Нур у Вікісховищі


Ебі-Нур (кит. 艾比湖) — рифтове озеро на північному заході Китаю біля кордону з Казахстаном, поблизу південного входу до Джунгарської брами. Є найбільшим озером і центром басейну Джунгарської рівнини, має площу понад 1 тис. км²., разом з навколишніми болотами — 1420 км².. Площа і рівень води сильно змінюється (до 800 км². і на 5 м) залежно від кількості води. У посушливі роки піщана коса заввишки близько 0,5 м розділяє озеро на 2 водоймища завглибшки 2 і 15 м.

Річки. що впадають у озеро (Джергалан, Цзінхе і Боро-Тала), несуть до 1,7 км³ води на рік. Взимку озеро замерзає, проте сильні вітри з Джунгарської брами інколи збивають лід. Береги озера низькі, переважно пустинні. Оскільки вода в озері гірко-солона, риба в ньому не водиться. В наш час[Коли?] озеро знаходиться у стадії зростання через сильне збільшення кількості опадів в регіоні[1][2].У серпні 2007 року водно-болотяні угіддя озера Ебі-Нур отримали статус національного природного резерва[3].

На північно-західному березі розташована станція Алашанькоу Ланьчжоу-Сіньцзянської залізниці. По південному краю озера проходить автотраса від прикордонного міста Хоргос до Урумчі.

Посилання[ред.ред. код]


Джерела[ред.ред. код]