Егнація Мариніана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Егнація Мариніана
Народилася 2 століття
Померла невідомо
Країна Стародавній Рим
Батько Луцій Егнацій Віктор
Брати, сестри Egnatius Victor Marinianusd і Луцій Егнацій Віктор Лолліан
У шлюбі з Валеріан
Діти Галлієн

Егнація Мариніана (роки життя невідомі) — дружина римського імператора Валеріана та мати імператора Галлієна. Наймовірніше, померла до того, як її чоловік став імператором. Одразу після приходу Валеріана до влади у 253 році була обожнена Сенатом.

Життєпис[ред. | ред. код]

Про життя Мариніани зберігалося мало подробиць. Її повне ім'я достеменно невідоме та реконструюється тільки з нумізматичних джерел. Ймовірно, вона походила з роду нобілів Егнаціїв та була донькою Луція Егнація Віктора, консула-суффекта початку III століття. Її братом був Егнацій Віктор Мариніан, легат спочатку у Верхній Мезії, а потім у Аравії Петрейській. Мариніана народилася у місті Фалерії (Етрурія) та приблизно у 216 або 217 році одружилася з Валеріаном та народила йому сина, майбутнього імператора Галлієна.

Втім вона не дожила до часу, коли її чоловік став імператором. У 253 році, відразу після приходу до влади, Валеріан змусив Сенат обожнити померлу Егнацію. Після її смерті Валеріан одружився ще раз: з новою дружиною Корнелією Галлонією він мав іншого сина — Валеріана Молодшого.

Родина[ред. | ред. код]

Чоловік — Валеріан, імператор у 253—260 роках. Подружжя мало одного сина:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Christian Settipani. Continuité gentilice et continuité sénatoriale dans les familles sénatoriales romaines à l'époque impériale, 2000.
  • Dietmar Kienast, Römische Kaisertabelle, Darmstadii 1999, p. 216