Еготелові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Еготелові
Еготело смугастоголовий (Aegotheles bennettii)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Дрімлюгоподібні (Caprimulgiformes)
Родина: Еготелові (Aegothelidae)
Bonaparte, 1853
Види

Див. текст

Синоніми
Megaegotheles
Посилання
Вікісховище: Aegothelidae
Віківиди: Aegothelidae
EOL: 1589
ITIS: 177957
NCBI: 48275
Fossilworks: 39411

Еготелові[1] (Aegothelidae) — родина невеликих нічних птахів ряду дрімлюгоподібних.

Поширення

[ред. | ред. код]

Більшість видів поширені в Новій Гвінеї. Деякі види трапляються також в Австралії, на Молуккських островах і Новій Каледонії. Новозеландські види вимерли.

Комахоїдні птахи, що полюють в основному в повітрі, але іноді й на землі. Їхнє оперення м'яке, коричневого і блідого відтінків. Вони мають досить невеликі, слабкі ноги (але більші й міцніші, ніж у дрімлюг). Крила короткі. Хвіст довгий і заокруглений.

Систематика

[ред. | ред. код]

Дослідження 2003 року аналізу мітохондріальної ДНК послідовності цитохрому б і АТФази субодиниці 8 показують, що слід визнати 11 живих видів з цієї родини, плюс один, що вимер на початку другого тисячоліття нашої ери[2]. Вони є виключно австралазійською групою, але близькі родичі знаходять по всій Євразії в кінці палеогену .

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Фесенко Г. В. (2016). Вітчизняна номенклатура надродового рівня птахів світу. Вісник Національного науково-природничого музею. 14: 73—85.
  2. Holdaway R. N., Jones M. D., Beaven Athfield N. R. Late Holocene extinction of the New Zealand owlet-nightjar Aegotheles novaezealandiae // Journal of The Toyal Sociaty of New Zeland. — 2002. — Vol. 32. — P. 653—667.