Едберт І (король Кенту)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Едберт І
англ. Eadbert
Народився невідомо
Помер 748
Національність юти
Діяльність монарх
Титул король Кенту
Посада монарх і king of Kentd
Термін 725748 роки
Попередник Вітред
Наступник Етельберт II
Конфесія католицтво
Рід Ескінги
Батько Вітред
Мати Вітбурга
Брати, сестри Елфрік і Етельберт ІІ
Діти один син

Едберт І (давн-англ. Eadberht I; ? —748) — король Кенту у 725748 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Ескінгів. Син Вітреда, короля Кенту. Його матір'ю була Вітбурга (за іншими відомостями Кінегида). Про його народження та молоді роки нічого невідомо.

У 725 році після смерті батька успадкував з братами Етельбертом II та Елфріком трон Кенту. Стосовно стосунків між королями та обсяги влади тривають дискусії.

Збереглася єдина справжня хартія Едберта I від 14 липня 727 року про дарування землі Мілдред настоятельці монастиря на острові Танет. Решта документів, що йому раніше приписувалося, на сьогодні визнано несправжніми.

До 730 року після смерті брата Елфріка розділив королівства з Етельбертом II, отримавши західну частину. У 731 році (або до 736 року) визнав зверхність королівства Мерсія. У подальшому приділяв питання розбудові Західного Кенту, підтримці католицької церкви.

Помер Едберт I у 748 році. Після цього одноосібним королем став Етельберт II. Проте він незабаром передав владу над Західним Кентом синові Едберта I — Ердвульфу. Тим самим на тривалий час було закріплено розділи королівства на дві частини.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Sawyer, P. H. 1968. Anglo-Saxon Charters: An Annotated List and Bibliography. Royal Historical Society Guides and Handbooks 8.
  • Kelly, S. E. 1995. Charters of St. Augustine's Abbey Canterbury and Minster-in-Thanet. Anglo-Saxon Charters 4.
  • John Cannon, Anne Hargreaves: The Kings and Queens of Britain, Oxford University Press, 2009 (2. überarb. Aufl.), ISBN 978-0-19-955922-0