Единбурзька школа бізнесу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Единбурзька школа бізнесу
Edinburgh-business-school.png
55°54′30″ пн. ш. 3°19′12″ зх. д. / 55.90851500000000129° пн. ш. 3.320227000° зх. д. / 55.90851500000000129; -3.320227000Координати: 55°54′30″ пн. ш. 3°19′12″ зх. д. / 55.90851500000000129° пн. ш. 3.320227000° зх. д. / 55.90851500000000129; -3.320227000
Тип Бізнес-школа
Країна Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Розташування Единбург
Засновано 1821
Сайт ebsglobal.net

Единбурзька школа бізнесу є частиною британського університету Геріот-Ватт (англ. Heriot-Watt University).

Заснована у 1990 році. Школу закінчили 12 000 студентів з 150 країн світу Директор — Professor Keith Lumsden (Кіт Ламсден) MA, PhD, FRSE Директор в Україні — Одед Лотан

Про Единбурзьку школу бізнесу[ред.ред. код]

Школа, заснована в 1990 році, є частиною Університету Геріот-Ватт, одного з найстаріших університетів Сполученого Королівства. Університет має Королівську хартію, а також визнаний Міністерством освіти США.

Диплом Единбурзької школи бізнесу університету Геріот-Ватт є глобально визнаним дипломом. У 2003 та щороку з 2006 до 2009 рейтинг «Найкращі MBA програми дистанційного навчання» газети «Financial Times» визнав програму MBA Единбурзької Бізнес Школи другою, а з 2010 - першою за масштабами у світі[1].

Випускники навчальних програм школи працюють у понад 40% компаній з переліку «Топ 500 корпорацій» за версією Fortune

Усе навчання відбувається за стандартизованою програмою — як в Единбургу, так і в інших містах та країнах,[2] де представлена Школа. У цілому світі учасники програм складають однакові тести та іспити.

Единбурзька школа бізнесу в Україні[ред.ред. код]

У 2009 році Единбурзька школа бізнесу стартувала з програмами MBA в Україні. Це не дистанційне навчання, хоча школа всесвітньо відома своїми програмами дистанційного навчання, — студенти навчатимуться в Києві. Після успішного завершення програм українські учасники отримують міжнародний диплом, що дозволить представляти себе не тільки на українському, а й на міжнародному ринку праці. Академічним партнером з навчання (ALP, Academic Learning Partner) Единбурзької бізнес школи в Україні є Інститут політичних наук.

Програми в Україні[ред.ред. код]

Викладання на програмах MBA в Україні проводиться як англійською, так і рідною мовами.

Для навчання англійською мовою необхідно скласти стандартизований тест IELTS.

Для тих, хто обирає російську/українську мову, передбачений курс ділової англійської, що входить у вартість навчання. На лекціях викладачів з Великої Британії буде забезпечується переклад для всіх, хто цього потребує.

Студенти отримують британський диплом, що не потребує нострифікації чи затвердження.

Executive MBA[ред.ред. код]

Для керівників та бізнесменів найвищої ланки, а також приватних підприємців та державних управлінців, що потребують бізнес-освіти.

Умови отримання ступеню

Для отримання ступеню MBA необхідно успішно скласти іспити по кожному з дев’яти курсів програми, а також розробити, презентувати і захистити власний прикладний дипломний проект.

Тривалість навчання

Навчання за програмою MBA триває від 20 до 24 місяців, залежно від можливостей студента та з урахуванням його особистого графіку. Кожен курс триває 60 академічних годин і завершується іспитом. Іспити проводяться в червні та грудні, проходять за глобальними стандартами Единбурзької бізнес-школи і адмініструються в Україні, як і в більшості країн, незалежним модератором — British Council. Влітку учасники відвідують кампус Единбурзької бізнес-школи в Британії. У програмі — спеціальні семінари, бізнес-екскурсії у компаніях Сполученого королівства, культурні заходи.

Курси, що входять до програми Executive MBA

 • Бухгалтерський облік
 • Економіка
 • Фінанси
 • Маркетинг
 • Організаційна поведінка
 • Керування проектів
 • Стратегічне планування
 • Переговори
 • Управління персоналом
 • Лідерство
 • Стратегії конкуренції

Структура програм, тривалість і курси можуть бути змінені відповідно до вимог університету Геріот-Ватт. Всі курси розроблені в Британії в Единбурзькій бізнес-школі та є складовими класичної програми MBA. Додатково школа пропонує практичні семінари та майстер-класи, які допоможуть оволодіти інструментарієм для роботи.

Мови навчання У студентів є вибір, якою мовою вчитися: англійською або російською/українською.

Для навчання англійською мовою необхідно скласти стандартизований тест TOEFL або/та IELTS.

На лекціях викладачів з Великої Британії забезпечується переклад для всіх, хто цього потребує.

Програма MSc[ред.ред. код]

Спеціалізація в Україні

MSc в галузі управління бізнесом розрахована на молодих спеціалістів, що не мають досвіду роботи, але мають достатній рівень підготовки для навчання англійською мовою. На цій програмі навчання здійснюється виключно англійською мовою.

Заходи[ред.ред. код]

Давос 2011: Погляд з України[ред.ред. код]

В суботу, 29 січня 2011 року відбулась наймасштабніша бізнес-дискусія в історії країни, де обговорювався Всесвітній економічний форум у Давосі. Бізнес-дискусія «Давос 2011: погляд з України» мала формат телемоста між Києвом, Дніпропетровськом та Львовом з прямою веб-трансляцією. В обговоренні взяли участь майже двісті топ-менеджерів та власників українських та міжнародних компаній, аналітиків, економістів.

Перша спроба українського обговорення Давосу показала, що український бізнес намагається самостійно аналізувати свої перспективи та відчуває себе активним учасником глобальних подій: найбільшу частину вщерть заповнених аудиторій складали саме представники бізнесу. Найважливішим відкриттям обговорення було те, що позиції учасників у всіх трьох аудиторіях не були антагоністичними у баченні загальноукраїнської ситуації та євроінтеграційних перспектив України. І хоча значна частина дискусії була присвячена перспективам Європи як світового гравця, що їх учасники оцінювали як оптимістично, так і скептично, усі погодилися на тому, що Україна об'єктивно є частиною європейського контексту.

Модераторами розмови були директор експертної компанії pro.mova Євген Глібовицький у Києві, один з провідних маркетологів, керівник українсько-шведського проекту Develop Your Business, Ігор Гут у Дніпропетровську, та керівник однієї з найбільших ІТ-компаній у Східній Європі Eleks Software Олексій Скрипник у Львові.

Як експерти результати цього річного Давосу коментували: Віктор Пинзеник — український політик і економіст, екс-міністр фінансів і віце-прем'єр кількох урядів України, заступник Голови Наглядової Ради АТ «УкрСиббанк» та Михайло Винницький — директор докторської школи НаУКМА, у київській аудиторії; зі Швейцарії вийшов на зв'язок Богдан Гаврилишин — член Римського клубу, економіст, який головував на першому Всесвітньому Економічному Форумі у Давосі; безпосередньо з Давосу звернувся до учасників Дмитро Шимків — генеральний директор Microsoft Україна, а Павло Шеремета — керівник групи радників прем'єр-міністра Малайзії та президент Інституту Стратегії Блакитного Океану — брав участь у дискусії зі свого офісу у Куала-Лумпурі.

Часто прямо протилежно оцінюючи саму важливість форуму у Давосі, експерти з різних позицій сходилися на тому, що при новому, вкрай хиткому та непевному балансі сил та потуг у глобальному світі, Україна приречена на докорінні зміни та великі реформи. Ці зміни стосуватимуться як економічних та соціальних реформ на рівні держави, так і повсякденних бізнес-рішень. Експерти також погоджуються з тим, що найперспективнішим ресурсом України є інтелект. "Ви стаєте багатшими, коли думаєте, " — сказав Віктор Пинзеник. Михайло Винницький бачить майбутнє України за компаніями, які конкурують на провідних ринках, як, наприклад, українські виробники програмних продуктів та рішень.

Організаторами події були Edinburgh Business School та експертна компанія pro.mova за підтримки національних партнерів «Аснова Холдинг» та Intercomp Global Services

Підходи до навчання[ред.ред. код]

Стандартна програма MBA складається з дев'яти курсів та проектної роботи.

Учасники програм отримують доступ до навчальних ресурсів кожного курсу на веб-сайті, а саме:

 • практичні приклади і запитання для перевірки розуміння матеріалу
 • комп'ютерна програма Profiler©, яка оцінює ефективність навчання та орієнтує щодо сильних і слабких сторін
 • запитання, що ставилися на попередніх іспитах, та відповіді на них
 • дошки повідомлень факультету, за допомогою яких можна ставити запитання викладачам і переглядати архівні відповіді
 • електронні версії текстів курсу (у форматі PDF) для забезпечення доступу до найновіших даних та отримання їх у форматі, який дозволяє завантажити тексти.

Програми MBA Единбурзької школи бізнесу в Україні викладатимуть українські та закордонні лектори. Усі учасники мають можливість користуватися навчальними матеріалами та базами даних школи.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]