Екзистенціальна психотерапія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Екзистенціальна психотерапія - це форма психотерапії, метою якої є підвести пацієнта до осмислення свого життя, усвідомлення своїх життєвих цінностей з прийняттям повної відповідальності за свій вибір.

Основи[ред. | ред. код]

Текст вилучений зі статті через підозру в порушенні авторських прав
Copyright.svg

Текст, який раніше перебував на цій сторінці, запідозрений у порушенні авторських прав через те, що є дослівним перекладом з таких джерел:

https://www.psychologies.ru/psychotherapy/methods/ekzistentsialnaya-terapiya/

Дата, коли було знайдено порушення: 11 квітень 2021 .


Тому, хто поставив цей шаблон:
на сторінку обговорення користувача, який розмістив цю статтю, чи додав текст з порушенням авторського права, варто додати повідомлення {{subst:Nothanks tr|Екзистенціальна психотерапія|url=https://www.psychologies.ru/psychotherapy/methods/ekzistentsialnaya-terapiya/ }} --~~~~.


Увага До уваги користувача, який розмістив цю статтю

Не редагуйте статтю зараз, навіть якщо ви збираєтеся її переписати. Додержуйтеся вказівок нижче.

  1. Напишіть хоча б гарний накид статті на цій підсторінці. Зверніть увагу: не треба копіювати текст, що порушує авторські права, на зазначену підсторінку й редагувати його. Якщо ви взялися за написання нової статті, не забудьте сповістити про це на сторінці обговорення.
  2. Залиште все як є, і тоді стаття буде вилучена.

У випадку, якщо новий текст написаний не буде, ця стаття буде вилучена через тиждень після появи цього попередження. (Детальніше див. документацію шаблону.)

Вихідний текст цієї статті з можливим порушенням копірайту можна знайти в історії змін.

Зверніть увагу, що розміщення у Вікіпедії матеріалів, включаючи дослівний переклад, автор яких не надав явного дозволу на їхнє використання відповідно до ліцензії GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах, може бути порушенням законів про авторське право. Користувачі, які додають до Вікіпедії такі матеріали, можуть бути тимчасово позбавлені права редагувати статті.

Незважаючи ні на що, ми завжди раді вашим оригінальним статтям.

Дякуємо.


Історія[ред. | ред. код]

Перші спроби застосувати екзистенціальний підхід робить швейцарський психіатр Людвіг Бінсвангер. У 1960-і ці ідеї успішно розвивають американські психологи Ролло Мей і Джеймс Бьюдженталь (James Bugental, 1915-2008), австрійський психіатр Віктор Франкл. Сьогодні метод представляють: в США Ірвін Ялом, у Великій Британії Ернесто Спінеллі і Еммі ван Дорцен, в Австрії Альфрід Ленглі і Елізабет Лукас.

Деякі автори зводять появу екзистенціальної терапії до античності, розглядаючи, наприклад, діалоги Сократа з молодими людьми, а пізніше школи Аристотеля, Епікура і стоїків як якусь форму філософської терапії, яка була покликана поліпшити розуміння світу і тим самим полегшити життя людини, що ріднить її з сучасної екзистенціальної терапією.

Таке призначення філософії було багато в чому втрачено аж до XIX століття, коли його відродили К'єркегор і Ніцше. Їх робота пізніше надихнула багатьох мислителів XX століття, таких як Хайдеггер і Сартр, які не приховували, що бачать роль філософії перш за все в конкретної допомоги людям.

Інший важливий напрям філософії, що заклав основи екзистенціальної терапії і всієї психології у цілому, це феноменологія, яка надала психологіам і психотерапевтіам необхідні інструменти для проникнення у суть проблем пацієнта

Джерела[ред. | ред. код]

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/Existential_therapy
  2. https://www.psychologies.ru/psychotherapy/methods/ekzistentsialnaya-terapiya/
  3. Ялом И. Экзистенциальная психотерапия / пер. с англ Т. С. Драбкиной. — М.: «Класс», 2000. — 576 с. — (Библиотека психологии и психотерапии). ISBN 5-86375-106-1