Екологічне будівництво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віїк — квартал будівель із зниженими енерговитратами в Гельсінкі (Фінляндія). У фасад будівлі вбудовані панелі, що акумулють сонячну енергію

Екологі́чне будівни́цтво або зелене будівництво (англ. green construction) — це практика будівництва та експлуатації будівель, метою якої є зниження рівня споживання енергетичних і матеріальних ресурсів протягом всього життєвого циклу будівлі: від вибору ділянки до проектування, будівництва, експлуатації, ремонту і знесення.

Іншою метою зеленого будівництва є збереження або підвищення якості будівель і комфорту їх внутрішнього середовища.

Хоча нові технології постійно удосконалюються для застосування у поточній практиці створеннязелених будівель, основною турботою даного підходу є скорочення загального впливу споруди на довкілля і людське здоров'я, що досягається за рахунок:

  • ефективного використання енергії, води та інших ресурсів;
  • уваги до підтримки здоров'я мешканців;
  • скорочення кількості відходів, викидів та інших впливів на довкілля.

Енергоефективна будівля використовує для свого енергозабезпечення (гаряче водопостачання, опалення, вентиляція та кондиціонування) альтернативні джерела енергії (енергія сонячного випромінювання, тепло ґрунту, тепло повітря, ін.) та електроенергію. Її система енергозабезпечення як правило складається з енергоактивних огороджувальних конструкцій (енергоактивний дах,енергоактивний фасад) на базі геліопрофілю (електрогеліопрофілю), геотермальної теплової помпи та сезонного ґрунтового акумулятора тепла.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]