Експеримент (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Експеримент M:
Das Experiment
Dasexperiment.jpg
Жанр Психологічний триллер
Режисер Олівер Гіршбіґель
Продюсер Марк Конрад
Сценарист Маріо Джордано
На основі стенфордський тюремний експеримент
У головних
ролях
Бляйбтрой Моріц
Ріхтер Денні
Оператор Rainer Klausmann
Композитор Alexander Bubenheim
Кінокомпанія Fanes Film
Тривалість 119 хв.
Мова німецька
Країна Німеччина Німеччина
Рік 2001
IMDb ID 0250258

«Експериме́нт» (нім. Das Experiment) — фільм німецького режисера Олівера Гіршбіґеля. Фільм зроблений за романом «Black Box» Маріо Джордано (Mario Giordano). Сюжет фільму базується на реальних подіях Стенфордського тюремного експерименту.

Сюжет[ред.ред. код]

За оголошенням в газеті за винагороду 4 000 марок пропонується взяти участь в психологічному експерименті, що моделює тюремні відносини. Зголошується таксист Тарек Фахд, який колись працював журналістом і бачить у цьому нагоду для цікавого репортажу. Всі добровольці (21 чоловік), поділені на дві групи: охоронці та в’язні. В’язнів позбавляють деяких основних прав, натомість охоронці дотримуються певного кодексу. Вчені через відеокамери спостерігають за ними.

Спочатку всі налаштовані благодушно. Але все швидко змінюється, коли Тарек провокує наглядачів порушенням дисципліни і непокорою. Швидко зростає психологічна напруга і стає зрозуміло, що жарт перетворився на серйозну проблему. Разом з психологічним навантаженням зростає і агресивний потенціал. Фільм показує, на що здатні звичайні люди в психологічно екстремальних ситуаціях. Миролюбні люди за короткий відрізок часу розвивають здатність до насильства попри поширену думку, що на агресію здатні тільки злочинці.

Посилання[ред.ред. код]