Екстракт дріжджів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Екстракт дріжджів — поширена назва різних форм обробленої дріжджової продукції, що використовується як харчові добавки або приправи. Вони часто використовуються таким же чином, як і глютамат натрію, і, подібно до глютамату натрію, часто містять вільну глутамінову кислоту.

Автолізовані дріжджі[ред.ред. код]

Автолізовані дріжджі або екстракти з автолізованих дріжджів складаються з концентрованого вмісту клітин дріжджів, які були вбиті таким чином, що ферменти дріжджів руйнують бласні дріжджові білки. Використовується у вигляді численних харчових продуктів, таких як Вегеміт (Австралія), Марміт, Проміт, Оксо (Нова Зеландія, ПАР, Велика Британія, Ірландія), і Ценовіс (Швейцарія). В продуктах Бовріл (Британія, Ірландія) в 2005—2006 роках почали додавати дріжджовий екстракт замість екстракту яловичини, але потім повернулися назад. Автолізовані дріжджі — також важливе джерело глютамату натрію в харчовій промисловості.

Гідролізовані дріжджі[ред.ред. код]

Гідролізовані дріжджі або екстракти з гідролізованих дріжджів — інша широко використовувана харчова добавка, що застосовується для надання аромату.


Їжа та напої Це незавершена стаття про їжу та напої.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Метелик Це незавершена стаття з біології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.