Екстрасенсорне сприйняття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Екстрасенсорне сприйняття (екстрасенсорика) (від лат. extra та лат. sensus) - форми сприйняття, які використовують невідомі органи чуття та/або мало вивчені механізми сприйняття.

У деяких випадках явища, які розглядаються як екстрасенсорне сприйняття, в локальних обмеження по відношенню до реципієнта, можуть виявлятися при особливому стані синестезії, обумовленої збереженням цілісності синаптичних містків в нервовій системі, що іноді виникає на тлі аномалій її розвитку. Як наслідок у людини схильної до подібної аномалії можливо прояв більш тонкого сприйняття і ілюзій бачення біополя[1] [2][3].

Кожна людина є загадкою для самої себе.

Бачити і відчувати тонке можливо в ході розвитку екстрасенсорного сприйняття чи яснобачення.Екстрасенсорне сприйняття допомагає отримувати розширену інформацію про оточуючий світ.Інколи воно само спонтанно проявляється в людині в критичних ситуаціях,чи приходить до неї без зрозумілих причин.Таке прояснення вказує нам,що існує дещо більше ніж звичайний світ, і ми починаємо приділяти увагу своїм тонким якостям,отримуємо імпульс до розвитку їх свідомостей.Екстрасенсорне сприйняття є у кожної людини просто воно в різній мірі закрито сучасним способом життя далеким від природи.Сучасна людина закрита в чотирьох стінах і не бажає сприймати тонкі вібрації Всесвіту.В результаті екстрасенсорні здібності знизились за непотрібністю.В природі, все,чим ми не користуємось довгий час знижує свої функції.І навпаки,чим більше ми приділяємо уваги якимось здібностям, тренуємо їх тим ефективніше стає їхня діяльність.Екстрасенсорні здібності потрібні нам,щоб зщитувати сигнали із навколишнього оточення і шляхом реагування на них,розвивати нові додаткові якості.

Таким чином у людини розвивається третя сигнальна система, коли при допомозі своєї нервової системи,вона реєструє тонкі явища Всесвіту.Все в природі розвивається по її законам.Кожна людина має свою енергетичну схему,яка працює циклічно.Тільки досконально вивчивши свій енергетичний пристрій ми отримуємо здатність свідомо розвиватись.Екстрасенсоре сприйняття не тяжка справа,в тій чи іншій формі воно є у кожного. Як і будь яку здібність його потрібно тренувати, щоб з'явилася навичка і здібність могла стати повноцінною і звичною, як ми наприклад користуємось руками, ногами, зором.

Класифікація :

До проявів екстрасенсорного сприйняття в нейронауках зараховуються телепатія, ясновидіння і проскопія, лозоходство або «біоінтроскопія» (невірно іменоване біолокацією), проте часто до таких проявів відносять і способи якогось нематеріального внефізіческого впливу на предмети, організми або фізичні явища - телекінез або психокинез, екстрасенсорне цілительство і т.д.

Так, Райан і Соул під телепатією розуміли передачу інформації від мозку до мозку без посередництва чуттєвих каналів. Під кріптестезіей - отримання мозком інформації про матеріальних предметах, захованих будь-яким способом і знаходяться на відстані, також без посередництва органів чуття. Псіхокінезом вони називали просторові маніпуляції з матеріальними об'єктами за допомогою чисто розумового зусилля, знову без матеріального ефектора. Під ясновидінням вони розуміли здатність передбачати майбутні стани матеріальних явищ без умовиводів на основі відомих фактів.


Примітки[ред. | ред. код]