Ексімбанк Китаю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search


Експортно-імпортний банк Китаю
中国进出口银行
Тип Державне підприємство
Галузь Банкінг
Засновано 1994
Штаб-квартира Пекін, Flag of the People's Republic of China.svg КНР
Ключові особи Лі Жогу (Голова)
Продукція Фінансові послуги
Сайт eximbank.gov.cn

Експортно-імпортний банк Китаю (Ексімбанк Китаю) (кит. 中国进出口银行, англ. The Export-Import Bank of China (China Exim Bank)) заснований в 1994 році, належить центральному уряду Китайської Народної Республіки і контролюється ним. Ексімбанк Китаю проводить державну банківську політику під безпосереднім керівництвом Державної ради КНР. Його міжнародні кредитні рейтинги відповідають національним суверенним рейтингам.

Банк має 21 філію всередині Китаю (представлений в провінціях), а також зарубіжні представництва. Банк встановив і підтримує кореспондентські відносини з 1280 зарубіжними банками по всьому світу. В Україні банками-партнерами Ексімбанку Китаю є АТ «Укрексімбанк».[1]

Опис[ред.ред. код]

Ексімбанк Китаю — важлива частина резервної системи зовнішньої торгівлі та економіки і значна частина фінансової системи КНР. Ексімбанк в КНР один з ключових каналів фінансування експорту та імпорту механічних та електронних виробів, повних комплектів обладнання, високих технологій та наукомісткої продукції, а також морських будівельних контрактів і зарубіжних інвестиційних проектів. У той же час Ексімбанк є основним банківським транзитером іноземних державних позик, пільгових позик і кредитів, покладених виключно на уряд Китаю. Ексімбанк Китаю відіграє важливу роль у сприянні розвитку відкритої та експортно-орієнтованої економіки країни.

Місія банку[ред.ред. код]

Основним завданням банку є реалізація державної політики в галузі забезпечення фінансової підтримки промисловості, зовнішньої торгівлі, дипломатії, економіки та фінансів, з метою сприяння експорту китайської механічної та електронної продукції, нових технологій.

Підтримка банком китайських компаній сприяє співробітництву з іноземними партнерами в галузі морських будівельних контрактів і реалізації зарубіжних інвестиційних проектів, розвиває і зміцнює відносини із зарубіжними країнами в галузі економічного і технологічного співробітництва та обмінів.

Діяльність банку[ред.ред. код]

 • Кредитування імпортерів;
 • Кредитування закордонних будівельних контрактів і зарубіжних інвестиційних проектів;
 • Пільгове кредитування китайського уряду;
 • Забезпечення міжнародних гарантій;
 • Транзит кредитів іноземних урядів і фінансових установ;
 • Міжнародні та внутрішні врегулювання за корпоративними депозитами і позиками, які надаються Банком;
 • Залучення коштів на внутрішньому та міжнародних ринках фінансів і капіталу;
 • У галузі міжнародного міжбанківського кредитування організація, участь у міжнародних та вітчизняних синдикованих кредитах;
 • Міжбанківські облігаційні позики і кредити;
 • Валютні регулювання, забезпечення іноземною валютою бізнес-клієнтів, робота на FX ринках;
 • Експертні дослідження кредитоспроможності, консультації в галузі оцінки бізнесу і відповідні висновки;
 • Інші питання в рамках компетенції банку.

Проекти в Україні[ред.ред. код]

У 2013 році Ексімбанк Китаю відкрив кредитну лінію на 372 313,5 тис. дол. США для фінансування Національного проекту «Повітряний експрес» – залізничне пасажирське сполучення м. Київ - Міжнародний аеропорт «Бориспіль».[2]

Між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Ексімбанком КНР і Китайською національною корпорацією машинної індустрії та генеральних підрядів (СМСЕС) підписано меморандум про співпрацю. Ексімбанк Китаю зацікавлений у наданні кредитів під проекти в аграрному секторі України.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]