Ексімбанк Китаю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Експортно-імпортний банк Китаю
中国进出口银行
Тип Державне підприємство
Засновано 1994
Штаб-квартира

Пекін, Flag of the People's Republic of China.svg КНР

Пекін, Flag of the People's Republic of China.svg КНР
Ключові особи Лі Жогу (Голова)
Галузь Банкінг
Продукція Фінансові послуги
Сайт eximbank.gov.cn

Експортно-імпортний банк Китаю (Ексімбанк Китаю) (кит. 中国进出口银行, англ. The Export-Import Bank of China (China Exim Bank)) заснований в 1994 році, належить центральному уряду Китайської Народної Республіки і контролюється ним. Ексімбанк Китаю проводить державну банківську політику під безпосереднім керівництвом Державної ради КНР. Його міжнародні кредитні рейтинги відповідають національним суверенним рейтингам.

Банк має 21 філію всередині Китаю (представлений в провінціях), а також зарубіжні представництва. Банк встановив і підтримує кореспондентські відносини з 1280 зарубіжними банками по всьому світу. В Україні банками-партнерами Ексімбанку Китаю є АТ «Укрексімбанк».[1]

Опис[ред.ред. код]

Ексімбанк Китаю — важлива частина резервної системи зовнішньої торгівлі та економіки і значна частина фінансової системи КНР. Ексімбанк в КНР один з ключових каналів фінансування експорту та імпорту механічних та електронних виробів, повних комплектів обладнання, високих технологій та наукомісткої продукції, а також морських будівельних контрактів і зарубіжних інвестиційних проектів. У той же час Ексімбанк є основним банківським транзитером іноземних державних позик, пільгових позик і кредитів, покладених виключно на уряд Китаю. Ексімбанк Китаю відіграє важливу роль у сприянні розвитку відкритої та експортно-орієнтованої економіки країни.

Місія банку[ред.ред. код]

Основним завданням банку є реалізація державної політики в галузі забезпечення фінансової підтримки промисловості, зовнішньої торгівлі, дипломатії, економіки та фінансів, з метою сприяння експорту китайської механічної та електронної продукції, нових технологій.

Підтримка банком китайських компаній сприяє співробітництву з іноземними партнерами в галузі морських будівельних контрактів і реалізації зарубіжних інвестиційних проектів, розвиває і зміцнює відносини із зарубіжними країнами в галузі економічного і технологічного співробітництва та обмінів.

Діяльність банку[ред.ред. код]

 • Кредитування імпортерів;
 • Кредитування закордонних будівельних контрактів і зарубіжних інвестиційних проектів;
 • Пільгове кредитування китайського уряду;
 • Забезпечення міжнародних гарантій;
 • Транзит кредитів іноземних урядів і фінансових установ;
 • Міжнародні та внутрішні врегулювання за корпоративними депозитами і позиками, які надаються Банком;
 • Залучення коштів на внутрішньому та міжнародних ринках фінансів і капіталу;
 • У галузі міжнародного міжбанківського кредитування організація, участь у міжнародних та вітчизняних синдикованих кредитах;
 • Міжбанківські облігаційні позики і кредити;
 • Валютні регулювання, забезпечення іноземною валютою бізнес-клієнтів, робота на FX ринках;
 • Експертні дослідження кредитоспроможності, консультації в галузі оцінки бізнесу і відповідні висновки;
 • Інші питання в рамках компетенції банку.

Проекти в Україні[ред.ред. код]

У 2013 році Ексімбанк Китаю відкрив кредитну лінію на 372 313,5 тис. дол. США для фінансування Національного проекту «Повітряний експрес» – залізничне пасажирське сполучення м. Київ - Міжнародний аеропорт «Бориспіль».[2]

Між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Ексімбанком КНР і Китайською національною корпорацією машинної індустрії та генеральних підрядів (СМСЕС) підписано меморандум про співпрацю. Ексімбанк Китаю зацікавлений у наданні кредитів під проекти в аграрному секторі України.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]