Екінчі ібн Кочкар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Екінчі ібн Кочкар
Народився невідомо
Помер 1197
Національність тюрки
Діяльність політик
Титул хорезмшах
Посада Хорезмшах
Термін 1096—1097 роки
Попередник відновлено
Наступник Кутб ад-Дін Мухаммед
Конфесія суннізм
Діти Тогрул-Тегін Мухаммед

Екінчі ібн Кочкар (*д/н — 1097) — хорезмшах у 10961097 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

З походження, напевне, був кипчаком (втім, висловлюються інші версії: огуз, перс). Був мамлюком (рабом) Ахмада Санджара, сина султана Малік-шаха I. Про його кар'єру відомо замало. Втім, напевне, більшу частину життя провів у Хорасані. Брав участь у поході проти Газневідів 1073 року. Невдовзі після цього призначається валі Великого Хорезму. Невдовзі діяв разом з Ануш-Тегіном, який став шихне (військом губернатором) міста Хорезм.

Разом з тим, спираючись на підтримку Санджара, набув значного впливу в Хорезмі. Після смерті Малік-шаха I й початку боротьби за трон між його синами, підтримував Санджара, маліка Хорасана і Маверанахра. У 1096 році відчувши власну потугу та з огляду на послаблення центральної влади прийняв старовинний титул хорезмшахів. Проти нього виступив емір Дадбек Хабаші ібн Алтунташ, що за відсутності Санджара захопив Хорасан. У 1097 році Екінчі, що продовжував підтримувати Санджара, зазнав поразки від Дадбека й загинув. Останній призначив хорезмшахом сина померлого на той час шихне Ануш-Тегіна — Кутб ад-Діна Мухаммеда.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Boyle, J. A. . The Cambridge History of Iran Volume 5: The Saljuq and Mongol Periods. Cambridge, UK: Cambridge University Press, 1968.