Елевтерій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Елевтерій І
Eleutherius.jpg


У миру Елевтерій
Народився невідомо, Нікополь[1]
Початок понтифікату бл. 174
Кінець понтифікату бл. 189
Попередник Сотер
Наступник Віктор I
Примітки тринадцятий папа римський
Портали: Католицтво


Святий Елевтерій (лат. Eleutherius, грец. Ελεύθερος) — тринадцятий папа Римський (174-189), народився у місті Нікополіс в Епірі.

Ім'я папи з грецької мови перекладається як «вільна людина», оскільки він був вільновідпущеником. Його сучасник Егесіп писав, що Елевтерій був дияконом римської церкви під час понтифікату папи Римського Анікета і зберіг цю посаду під час урядування папи Римського Сотера. Елевтерій скасував деякі іудейські приписи щодо споживання їжі, тобто відкинув норми про те, що окремі продукти є нечистими. Вважається, що папа загинув як мученик.

Католицька реакція на рух Монтаністів[ред.ред. код]

Під час понтифікату Елевтерія боротьба з рухом монтаністів, який зародився у Малій Азії, набула свого найбільшого рівня.

Навернення Британського короля[ред.ред. код]

Малоймовірною видається історія його ранньої місіонерської діяльності. Liber Pontificalis містить оповідання про зв'язки та навернення Елевтерієм у християнство британського короля Люція. Вважється, що в кінці ІІ століття нашої ери Римське панування на Британських островах було достатньо сильним, що робило неможливим існування незалежного британського короля. Висловлюється думка про те, що за часів Елевтерія, насправді, прийняв християнство Люціус Еліус Септімус Мегас Абгар IX, король Едеси.

Його іменем закінчується також список єпископів Рима складеним Іренеєм Ліонським. Церква відзначає день пам'яті святого 26 травня.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Попередник
Сотер
Emblem of the Papacy SE.svg Папа Римський
174-189
Emblem of the Papacy SE.svg Наступник
Віктор I
  1. http://www.theguardian.com/news/datablog/2013/feb/13/popes-full-list