Електричний вугор (рід)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Електричний вугор
Вугор електричний
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Гімнотоподібні (Gymnotiformes)
Родина: Гімнотові (Gymnotidae)
Рід: Електричний вугор
Gill, 1864
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Electrophorus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Electrophorus

Електричний вугор (Electrophorus) — рід гімнотоподібних риб родини Гімнотові (Gymnotidae). Має 3 види. Тривалий час вважалося, що цей рід монотипичний, лише у 2019 році дослідниками Смітсоновського університету (США) на чолі із Девідом де Сантаною після морфологічно-молекулярного аналізу доведено зворотнє.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина представників цього роду коливається від 1 до 1,7 м вагою до 50 кг. Голова сплощена, у різних видів по різному. Довжина голови становить від 8,7 до 12 % від загальної довжини. Очі маленькі. Рот широкий. Зуби відсутні. Тулуб довгий, змієподібний, округлий в передній частині й трохи стислий з боків у задній. Висота тіла становить 4,6 — 10,8 % від загальної довжини, ширина корпусу — від 5 до 8,5 % від загальної довжини.

Шкіра гола, без луски, значна частина якої вкрита електричними органами Гантера, Сакса та Мена. Ці вугрі наділені апаратом Вебера, який з'єднує вухо з плавальним міхуром, що значно розширює можливості їхнього слуху. Грудні плавці невеличкі, складаються з 20-38 променів, спиннний та черевні плавці відсутні, анальний плавець довгий (320—420 прмоенів), майже по всьому тілу, що розширюється в кінці.

Забарвлення дорослих електричних вугрів коричневе з оливковим, червонуватим чи бодовим відтінками. Нижні частини в області голови таанального плавця яскравіші за спинні.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Зустрічаються серед прозорої чистої води, так й мулистих потоках. Незважаючи на те, що мають зябра, ці вугрі дихають переважно атмосферним повітрям, дихають кожні 15 хвилин, поглинаючи кисень через слизову ротової порожнини. Переважно тримаються дна. Полює, застосовуючи електричний розряд у 300—860 V. Живляться рибами, ракоподібними, земноводними, наземними тваринами.

Про розмноження відомо недостатньо.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Поширені в притоках річок Оріноко й Амазонка.

Види[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]