Електрохімічні методи аналізу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Електрохімі́чні ме́тоди ана́лізу (рос.электрохимические методы анализа, англ. electrochemical methods of analysis; нім. elektrochemische Analyseverfahren n) — сукупність методів якісного та кількісного аналізу речовин, основаних на процесах, які протікають на електродах або у міжелектродному просторі. При цьому вимірюється ряд параметрів, напр. електродний потенціал, ампераж, кількість електрики, повний електричний опір, ємність, електропровідність, діелектрична проникність, значення яких пропорційні концентраціям речовин, які визначаються.

Розрізняють методи, які базуються на електродній електрохімічній реакції (потенціометрія, полярографія, вольтамперометрія, амперометрія, хронопотенціометрія, електроліз, кулонометрія та ін.); методи, не пов'язані з електродною електрохім. реакцією (кондуктометрія, діелекрометрія), і методи, пов'язані зі змінами структури подвійного електричного шару (тензометрія).

Електрохімічні методи аналізу використовують для визначення понад 60 елементів у різних природних і пром. матеріалах, в рудах, мінералах.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Донецьк : Донбас, 2004. — ISBN 966-7804-14-3.

Посилання[ред.ред. код]