Елефантинські папіруси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Документ про шлюб Анани і Тамут 3 липня 449 р до н.е.

Елефантинські папіруси — це 175 документів, ділових листів, що були написані єгипетською, грецькoю, латинськoю та арамейською мовами. Папіруси бyли взяті з єгипетських прикордонних фортець Елефантина та Асуан. Охоплюють період з 495 до 399 р. до н. е.

Серед них є приватне листування юдеїв, які були відправлені царем Манасієм на допомогу фараону Псамметіху і розташовувались біля меж Нубії, на острові Елефантіна. Тексти були написані євреями, що жили в Елефантині.

Елефантинські документи включають в себе листи та юридичні контракти з сімейних та інших архівів: документи про розлучення, передачу рабів, різні повсякденні справи. Вони також є цінним джерелом знань про право, суспільство, релігію, мову та ономастику.

Архів елефантинського гарнізону зберігся завдяки посушливому клімату Нижнього Єгипту. Документи були виявлені німецькими дослідниками наприкінці XIX століття і публікувалися з 1906 по 1953 роки.

Єврейський храм в Елефантині[ред. | ред. код]

Розкопки, здійснені в 1967 році, виявили залишки єврейської колонії, що розташовувалась у невеликому храмі[1].

«Петиція до Багоас» — це лист, який закликав до допомоги у відновленні єврейського храму в Елефантині. На той час він був сильно пошкоджений громадою Елефантини. Документ був написаний в 407 р. до н. е. до провінційного губернатора Юдеї Багоаса. В свою чергу Багоас дав свій дозвіл на відновлення храму.

До середини 4 ст до н. е. храм в Елефантині припинив існування.

Сімейний архів Ананії та Тамуту[ред. | ред. код]

Вісім папірусів надають конкретну інформацію про щоденне життя людини на ім'я Ананія, його дружини Тамут, їхніх дітей і єгипетського раба. Архів Ананії і Тамута виявили на острові Елефатина в 1893 році. Він був розбитий на категорії: шлюбний контракт, операції з нерухомістю та кредитна угода. Згодом архів був придбаний Чарльзом Едвіном Вілбуром[2].

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 23 липень 2011. Процитовано 25 грудень 2017. 
  2. https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Bleiberg